PDA

Zobacz pełną wersję : JAKA ROŚLINKA LEPSZA DLA PTASZNIKA - SZTUCZNA CZY PRAWDZIWA?



Otaku_JP
13-11-2012, 11:02
Temat stary, ale jary. Mam ptasznika B. Albopilosum i chcę mu jakoś urządzić terra. Wiem, że niedawno był podobny post, ale chodzi mi o to, jaka roślinka jest Waszym zdaniem lepsza - sztuczna, czy żywa. Ja ZAWSZE preferowałem żywą florę, ale jestem totalnym beginnerem i chciałbym się zasięgnąć Waszej rady. Nie chciałbym ograniczać tematu tylko do tego konkretnego gatunku pająka, ale wogóle jakie roślinki są najlepsze dla ptaszników. Mile widziane są konkretne propozycje,a także fotki (nie mam zielonego pojęcia co i gdzie kupić ^^).

z góry thx za help
Otaku

PS
do postu załączam fotkę roślinki którami się podoba (niestety jest sztuczna o_O) co o niej sądzicie - nadaj się?

Alexandra
13-11-2012, 13:53
wedlug mnie lepiej jest wsadzic mu sztuczna .z zywa bedziesz mial wiecej problemow-pajak moze ja wykopac i sie zniszczy po prostu.poza tym zywa potrzebuje swiatlo.Spróbuj ze sztuczną na początek::) pajączkowi wszystko jedno a niektore sztuczne wygladaja jak prawdziwe.:)

Serpent
13-11-2012, 18:59
w ogóle to dla ptaszników roślinki są zbędne....

Pozdrawiam
Serpent

Alerik
18-11-2012, 11:46
Ja z powodzeniem trzymam w terra bejamina(to chyba fikus drobnolistny?), w dodatku w doniczce, a moja geniculata wogóle nie chodzi do tej części terarium.

Otaku_JP
18-11-2012, 12:30
Thx za wszystkie wypowiedzi. Postanowiłem swojemu kędziorkowi zasadzić Agawę, podobno baaardzo dużo osób sadzi to swoim ptasznikom, roślinka świetnie rośnie, a pająk jej nie rusza. Załączam fotkę :)))

Otaku

Banan
13-12-2012, 13:46
No... agawe?? Ciekawe jak to bedize wygladac :] Chyba mojemu potForowi zrobie tesh cos takiego :] Moja versicolor ma fikusa drobnolistnego i wcale nie jest z nim duzo problemow a w dodatq fajne gniazdko sobie z niego zrobila :] Ja tam polecam 4 all zywa flore :]

Otaku_JP
13-12-2012, 14:45
Ja zrobiłem tak: najpierw wsadziłem mojemu kędziorkowi do terra połówkę kokosa jako schowanko. Potem zaszczepki agawy wsadziłem w pudełko po filmie z ziemią do kwiatów (oczywiście pudełko maiło dziurki po bokach i na dnie, żeby zapewnić kwiatkowi odpowidni obieg wody). "Doniczkę" razem z roślinką wkopałem w koko - torf tak, że się ślicznie skąponowała z skorupą po orzechu^.^ Dlaczego nie zasadziłem małej agawy bezpośrednio do gruntu? Otóż wychodzę z założenia, że koko - torf to kiepskie podłoże dla roślin (zwłaszcza młodych). Za to w ziemi do kawitów roślinka będzie się dobrze rozwijać (w dodtaku regulując wielkość "doniczki" kontorlujemy też wielkość rośliny) a różnicy w terra nie widać:P

Otaku

42d3e78f26a4b20d412==