PDA

Zobacz pełną wersję : Trzymanie nietypowych i ciekawych roslin w domu



ross
13-11-2012, 12:58
Ostatnio pojawiaja sie w sprzedazy ciekawe rosliny. Np kawa arabska czy papryka(ta taka ostra nei wiem jak sie nazywa), eukaliptus. Czy sadzicei ze takie kwiatki moga zastapic kwiatki ktore teraz mamy lub maja masze mamy w domu? Co prawda moja mama cieszy sie gdy na parapecie u niej postawie"mojego kwiatka". Nazywa tak jakies nietypowe rosliny. Czy znacie moze jakies sklepy alo osoby ktore mogo zalatwic rozne ciekawe rosliny(wiem ze moga nie byc tanie). MOZE KTOS Z WAS MIESZKA W WALBRZYCHU? Pytam bo tam jest swietna palmarnia.

Łotysh
13-11-2012, 13:07
wiem i aż ci zazdroszę tej Palmiarni z Książa, bywam tam coroku w maju bądź czerwcu i zawsze przywoże pare roślinek, w tym roku kupiłem tam kasztana doniczkowego :)

mordd
13-11-2012, 13:20
W zasadzie wszystko, co tylko nadaje się do domowej uprawy trafia do kwiaciarni. To tylko kwestia odpowiedniego marketingu aby sprzedać na allegro kawę arabską jako rarytas i rzadkość (tam się często objawiają te rarytasy) - sam tam wiele roślin sprzedałem i widzę jak ludzie reagują na dobry opis - to samo w kwiaciarni będzie stało niezauważone. Jeśli szukasz ciekawostek polecam ogłoszenia w gazecie kwietnik - od wiosny jest tam sporo ofert pasjonatów i kolekcjonerów i kupić można ciekawostki za przyzwoite pieniądze. Ps. eukaliptusy (różne) uprawia się masowo jako zieleń ciętą do bukietów (również w polsce) tak więc na nazwę "nietypowe" też nie zasługują - prawdopodobnie widziałeś je nie raz, tyle, że nie były podpisane......... Drugim źródłem roślin jest nieszczęsne OBI - niby masowa sprzedaż, ale na prawdę miewają tam rzadkie rośliny i to w sporym wyborze odmian. Jednym z producentów roślin na polski rynek, w tym gatunków i odmian amatorskich jest firma tomaszewski (www.tomaszewski.com.pl), oprócz masówki mają u siebie wiele bardzo interesujących roślin - ich stoisko na wystawie storczyków przyprawia o zawrót głowy, rośliny mają w kilku rozmiarach, również małe sadzonki za przyzwoite pieniądze.....................

wesoly grabarz
13-11-2012, 13:32
Moja mam hoduje na balkonie papryki-siekiery.
Tak daja po jezyku ze szok!!

Szymon_czarodziej
13-11-2012, 14:18
Ja polecam Biofila w Krakowie, ze stroną włącznie. Sułek dostęp do na prawde ciekawych roslin. Ja ma na przykład wanilie wlasnie z Biofila :)

mordd
13-11-2012, 14:31
....... gdyby jeszcze wybór był większy:)))) Porównanie mam dosyć dobre i rzeczywiście ceny są atrakcyjne.....no może nie wszystkie, ale większość na pewno.

Sułek
14-11-2012, 04:40
wybór jest znacznie większy niżprezentowany na www ale niestety "spod lady" :)
w ciągu roku podrzucają mi z ogrodu botanicznego wiele rarytasów ale są to pojedyncze sztuki....poza tym sklep odwiedzają miejscowi "czyściciele", którzy potrafią zaglądać i 2-3 razy w tygodniu stąd te ciekawostki znikają od razu...
w wielu przypadkach nie mam czasu aby zrobić fotkę i wrzucić na stronę - mam tylko jedną parę rąk :))

mordd
14-11-2012, 04:49
W takim razie proszę o otworzenie filii w wawie:)))))

Sułek
14-11-2012, 06:53
:))))) Warszawa!?
o nie! wolę Kraków
skromniej ale z klimatem
:))

Sułek
14-11-2012, 06:56
hehe
Gorazdowski pewnie dziurę w krześle już tyłkiem wywiercił jak to czyta :)) ale ani pary z gęby nie puści...eh ta siła woli....:))))))))))))))))))))

PULSAR
14-11-2012, 09:22
Ja mam ta papryczke chili, ostra jest nieziemsko:)
JAk ktos mieskza kolo mnie to moge dac nasionka za friko oczywiscie

42d3e78f26a4b20d412==