PDA

Zobacz pełną wersję : Sadzenie epifitów - Guzmania



Fredomirek
24-11-2012, 12:34
Witam!
Dzisiaj kupiłem w Castoramie niewielką guzmanię, nie mam aktualnie mchu a chciałbym ją zasadzić na pniu w górnej częsci terrarium. Niestety jest zima - nie mam mchu.. czym mógłbym jeszzce obłożyć jej korzenie na gałęzi?

Pozdrawiam, Piotr

Szpila
26-11-2012, 00:05
na http://www.biofil.pl/biofiles.php?d=polecamy&jezyk=pl jest specjalna ziemia do epifitów/storczyków, a w kwiaciarni lub też castoramie chyba też powinno być w OBI zreszta chyba tez

mordd
26-11-2012, 01:56
Długie włókno kokosowe, kawałki gąbki oazis do kwiatów żywych, albo torfowa doniczka jiffy - (są w obi). Ta ostatnia najwygodniejsza - potem można spokojnie obłożyć ją mchem....

Fredomirek
26-11-2012, 05:22
Mordd dzięki, ale tak jak piszesz "potem można obłożyć ją mchem" a ja szukam czegoś zamiast mchu :D Ale dzięki, zobacze czy coś z tego znajde :)

Pozdrawiam, Piotr

Sułek
26-11-2012, 06:52
kup w obi palik-podpórkę do kwiatkow owinięty włóknem kokosowym
zerwij włókno i użyj go do owinięcia bryły korzeniowej

mordd
26-11-2012, 06:56
Można ale nie trzeba:)))))) To jest doniczka zrobiona z prasowanego torfu w cienkiej siatce z tworzywa sztucznego - z mchem lub włóknem ładniej by wyglądało...

Fredomirek
26-11-2012, 07:39
Rzeczywiśćie Sułek doby pomysł :D tylko, że u nas nie ma w Poznaniu OBI - straszne. Na szczęście jest Castorama a tam widziałem ostatnio te paliki :)

Dzięki wszystkim za pomoc!!

Pozdrawiam, Piotr

Szpila
26-11-2012, 10:58
przeciez te paliki mozna dostac nawet w kwiaciarni [ostatnio widzialem w sklepie spożywczym :P]

Łotysh
03-12-2012, 02:36
ej a po co robić takie mecyje, guzmania znacznie lepiej wygląda posadzona na dnie terra, mimo że jest epifitem, radze ci tam dać (na gałezie) oplątwy.

Fredomirek
03-12-2012, 03:55
Bo ja wiem.. mi się wydaje, że łądniej wygląda na gałęzi (już posadziłem), zresztą u góry w terrarium było dosyć pusto (dno mam zagospodarowane) więc postanowiłem posadzić jakiegoś epifitka :)

Pozdrawiam, Piotr

P.S. Z oplątwami (Tillsandia? --> o te chodzi ;P?) byłby problem z dostanienm, a z Biofila nie chce mi się sprowadzać bo za daleko, a przesyłka za droga :)

Łotysh
03-12-2012, 04:41
hehe, oki,
PS- jak wygląda to terra?? bo jeśli jest tam dużo gałęzi to możesz posadzić jakieś pnącze które będzie się po nich wspinało, np. męczennice (ale musi mieć dużo słońca), fikusa, monstere, filodendrona, itp. :)

Fredomirek
03-12-2012, 06:52
Moje terra jest dosyć ciasne na takie rośliny jak np. Monstera, ledwo Guzmania się mieści ;) ale dzięki za rady :)

P.S. Jak wygląda męczennica?

42d3e78f26a4b20d412==