PDA

Zobacz pełną wersję : bambus



wrbirds
26-11-2012, 15:33
Hej
Czy ktos, ktokolwiek wie gdzie mozna dostac pedy bambusa!?? Tylko takiego prawdziwego a nie draceny z ikea.
Dzieki za wszystkie ewentualne informacje
POzdrawiam

Łotysh
27-11-2012, 02:10
z tego co pamiętam to w Castoramie jest zawsze duzy wybór pędów bambusowych :)

Bayzel_lamparci
27-11-2012, 13:27
Witam.

jestem ciekaw czy mozna by wstawis takiego bambusa do terrarium z lamparcimi?
Moze wiesz?
widzialem cos takiego ale troche daleko od Ciebie Słupsk efektownie to wyglada.

Pozdrawiam

Łotysh
28-11-2012, 09:02
hm to zależy jaki bambus wam chodzi, czy tylko takie kijki bambusowe czy prawdziwą żywą roślinę, :)

Sm0k3D
28-11-2012, 12:37
Zywa rosline?? Skad wziac zywego bambusa w Polsce, i czy nadawalby sei do terrra ze zbozowka??

mordd
28-11-2012, 13:21
Wziąć można od kolekcjonerów (oferty w gazetach) lub z allegro (drogo). Nadawałyby się ale:
te, które są stosunkowo niewielkie wymagają spoczynku zimowego i nadają się raczej do ogrodu, te, które wola wyższe temperatury sa zazwyczaj olbrzymie.........jak na standarty terra... Tak więc można mieć, ale jako czasową ozdobę terrarium zimowaną pod folią lub w szklarni. Oczywiście piszę o żywych.

Łotysh
02-12-2012, 12:26
mi chodzi o to czy kolega mówiąc "bambus" miał na myśli taki pewien gatunek trawy który w sklepach jest sprzedawany pod nazwą "bambus" i dlatego się pytąłem. :) ale ta trawa też nadawała by się do terra ;)

mordd
02-12-2012, 13:32
Masz oczywiście na mysli nieśmiertelną dracenę:)))) też się nadaje - właśnie dla tego jest taka popularna, że jest niezniszczalna (+ oczywiście świetna reklama:)))))........

Łotysh
03-12-2012, 02:33
nie, nie chodzi o dracenę "Looki Bamboo" (czy jakoś tak), kurcze nie pamiętam jak ta roślina się nazwywała, wkażdym razie jest to jakiś gatunek trawy, często dostępny wiosną w Obi innych dużych Marketach :) poszukam w książkach i podam tą nazwę, bede wytrwale szukał :)

wrbirds
03-12-2012, 11:35
Sorki, ze tyle nie odpisywalem. TAK chodzi mi o zywy bambus, taka trawe, bo bambus nalezy do traw!!!

Łotysh
03-12-2012, 13:40
oj, to od razu lepiej zrezygnuj z tego prawdziwego bambusa, gdyż są to rośliny za duże na terrarium, rosną one ponad 2-3 metry i są mocno ekspansywne :) lepiej posadź tą trawę o której wcześniej mówiłęm, tylko kurcze nie pamiętam jak się ona nazywała. :)

wrbirds
04-12-2012, 15:58
Oki, wiem ze rosna wielkie, ale jesli mam pomieszczene ie wysokosci 2m i chce je obsadzic bambusem to gdzie moge dostac takiego zywego bamboo?? Na poczatek malutkiego:)
Pozdrawiam

Łotysh
05-12-2012, 07:37
hm, nie znam wszystkich gatunków ale wiem że taki malutki bamboosik po kilku dniach już wyrośnie z tego pomieszczenia, =] a dorastaja one do 10-30m, jest oczywiście kilka wyjątków, można je kupić w sklepoach ogrodniczych jako rośliny ogrodowe, ale z powodzeniem bedą rosnąć w szklarnii. :) ... lub terrarium, ale uwaga one siagają 3-4m =]

mordd
05-12-2012, 07:48
No więc: większość bambusów to jednak nie są olbrzymy, 2 metry to najpopularniejszy wymiar, te wielkie są właśnie dla tego znane, że są wielkie. Faktycznie w nieśmiertelnym OBI bywają, zwłaszcza wiosną różne, ogrodowe bambusy (koło 3 gatunków, kilka odmian). Niestety nie będą rosły w terrarium - wymagają zimowania w okolicach 0 stopni i cieplejszego nie przeżyją. Ciepłolubne gatunki pojawiają się w obrocie rzadko i są potwornie drogie, nasiona z allegro są do d.......... bo prawie nie kiełkują (sprawdzałem u kilku osób, które kupiły). Jedyną pewną metodą zdobycia jest znalezienie kolekcjonera - polecam gazetę kwietnik i ogłoszenia. Jeśli masz jakiekolwiek znajomości wśród pracowników Agory to tam w budynku rośnie kilka gatunków - ochrona pilnuje więc nikt z zewnątrz nie podbierze, ale pracownik owszem:))))) To nie jest zachęta do kradzieży! Sadzonki z takich źródeł lepiej rosną:)))))) Kilka rośnie również w palmiarni poznańskiej - pewnie jest jeszcze parę miejsc, może ktoś podpowie.......... Roślin ogrodowych do terrarium nie polecam, ja zimuję je pod folią lub w gruncie bo nawet w garażu było za ciepło i zdychały....................

JakubikF
25-12-2012, 02:25
To co sprzedają w sklepach pod handlową nazwą Lucky Bamboo, to po pierwsze, nie jest trawa (!) a po drugie botaniczna nazwa tej rośliny brzmi dracena sanderiana. Więc jest to rodzaj draceny, która nie należy do traw.
Natomiast prawdziwy bambus jest trawą (największą na świecie).

mordd
25-12-2012, 02:30
Największą na świecie owszem - niektóre gatunki są największe, wiele jednak jest raczej przeciętnego wzrostu - kilkadziesiąt cm. W kwestii draceny chyba wszyscy już zostali oświeceni....wielokrotnie.

JakubikF
25-12-2012, 02:32
Mam nadzieję, że zostali oświeceni, tylko ktoś z osób wypowiadającyhc się poprzednio, nie pamiętał jej nazwy.

42d3e78f26a4b20d412==