PDA

Zobacz pełną wersję : Rośliny do wilgotnego terrarium..



Fredomirek
06-12-2012, 14:47
Witam!

Mam dwa pytanka co do roślin.

1) Jaka roślina po posadzeniu na lądzie, gdy się rozrośnie i wejdzie na powierzchnię wody będzie się dobrze rozwijać? Czy Scindapsus będzie dobry? Nie zgnije?

2) Jakie polecacie rośliny do wilgotnego,ciepłego w dzień terrarium (w nocy kilka stopni mniej) aby się wspinał po korzeniu wysokim? Oprócz scindapsusa :)

Pozdrawiam, Piotr

KORSAKOW
07-12-2012, 08:39
jest taką którą posadzisz w wodzie a ona wyjdzie na korzeń

to Anubias w wileu odmianach ;-)

do nabycia w sklepach akwarystycznych

Fredomirek
10-12-2012, 05:38
Pomóżcie ludzie!? Nikt sie nie zna na roslinkach ;)? No no no..

P.S. Dzięki za rade Korsakow :)

Pozdrawiam, Piotr

Łotysh
10-12-2012, 09:13
syngonium, ona może rozrastać się nad powierzchnią, wypuszczając do wody korzonki :), możesz też posadzić zielistki ale nie na stałe :(

Fredomirek
10-12-2012, 12:50
Nad Syngonium już myślałe, ostatnio widziałem ładne u koleżanki ;) takie rozrośnięte bo w marketach to sprzedają takie skupione sadzonki.. Co to zielistka ;P? I dlaczego nie na stałe?

Pozdrawiam, Piotr

Łotysh
10-12-2012, 13:57
zielistka (Chlorophytum) to taka trawka której sadzonki piknie rosną w wodzie, ale po osiagnięciu pewnych rozmiarów nie nadaja się do trzymania w wodzie :) zresztą sam zobaczysz =]

Fredomirek
10-12-2012, 14:54
a przycinanie nic nie da :>?

Fredomirek
10-12-2012, 14:56
Ooo poszukalem sobie fotek .. czy to jest co rosnie w prawie wszystkich domach ;)? Mam to w domku i to puszcza te sadzonki mlode na takich galazkach dlugich i cienkich tak? A te sadzonki to pod woda czy na wodzie? :)

Łotysh
11-12-2012, 03:45
tak, to ta roslinka, należy ją tak umiejscowić aby w wodzie były tylko korzenie, bo jak całłą zanużysz to zgnije i będzie źle :) ale długo się jeszcze zastanawiałem nad tymi roślinami i chyba możesz zrobić tam małą mnożarke, chodzi o to że wtykasz tam sadzonki one się tam ukorzeniają i gdy już się bardzo dobrze uorzenią sadzisz do doniczki lub terrarium :) do takich sadzonek najlepsze są plektrantusy, zielistki, syngodnium, maranty, kalateje, nagraby i coś tam się jeszcze zjandzie ;)

42d3e78f26a4b20d412==