PDA

Zobacz pełną wersję : Scindapsus pictus - skąd?



Fredomirek
09-12-2012, 08:48
Witam!
Wiecie gdzie mógłym zdobyć tą roślinę? Niestety w pobliskich kwiaciarniach nigdzie nie ma, nawet nie mam od kogo wziąć "odnóżki" :/

Pozdrawiam, Piotr

Łotysh
09-12-2012, 11:14
no co ty, mieszkasz w Poznaniu, mieście majacym największą Palmiarnię w Polsce, zobacz tam, napewno tam sprzedają jakieś kwiatki. :)

Fredomirek
09-12-2012, 13:18
Eh.. byłem ale cała Palmiarnia jest obrośnięta zwykłym Scindapsusem tzn. tym zielonym, a S. pictus nigdzie nia ma :(

Pomocy ludzie!!

mordd
09-12-2012, 14:37
To cholerstwo jest chyba najpopularniejszą rosliną doniczkową! Pierwsze z brzegu biuro/biblioteka/urzad a znajdziesz kopę roślin. Nie wierzę, że nie ma w palmiarni - może w ciemniejszych miejscach liście nie wybarwiają się i nie widzisz...... W tej chwili w uprawie jest kilkanaście odmian o liściach różnej wielkości i w kilku kolorach - w dowolnym markecie jest kilka do wyboru........

Fredomirek
09-12-2012, 14:43
mordd czy na pewno wiesz o co mi chodzi? Mi chodzi o ten gatunek http://www.calpoly.edu/~envhort/OH324/graphics/satin_pothos.jpg a nie o tego częstego Scindapsusa któego rzeczywiście można spotkać wszędzie :)

Zerknij na tą fotkę i porówna j że te białe plamy są białę a nie żółtawe jak przy zwykłym i mają zuełnie inny kształt :) Można zauważyć również różnice w kształcie liści.

Pozdrawiam, Piotr

mordd
09-12-2012, 15:06
Trzeba było sprecyzować potrzeby:)))) Ta roślina ma kilkadziesiąt odmian, u nas dostepne jest paręnaście. Szukasz : Scindapsus pictus 'Argyraeus'. Jest w ofercie OBI (jak zawsze). Można zdobyć ze sklepu, lub podebrać komuś, ktuo już kupił. Ta odmiana (jak wszystkie nowości) jest chroniona patentem i nie może być rozmnażana przez firmy inne niż holenderska (i tu zaćma, nie mam katalogu i nie pamiętam nazwy firmy....). W każdym razie ta firma ma wyłączność na jej reprodukcję....... katalog ma tytuł"Flower plants from Holland' - jest wydawany co roku, do dostania na wystawie roślin "Zieleń to życie" - tam masz wykaz wwszystkich nowości wprowadzanych na polski rynek - twoja roślina była tam niedawno........

Fredomirek
09-12-2012, 17:42
No fajowo a w Poznaniu oczywiście OBI nie ma :(( Ja to mam pecha.. :(

Sprecyzowałęm potrzeby pisząc w topicu Scindapsus pictus ;)

Co robić :/? (oprocz pojechania do innego miasta do OBI)

Pozdrawiam, Piotr

mordd
10-12-2012, 00:30
Odszczekuję! Sprecyzowałeś:)))) Odmian nie moźna mnożyć i sprzedawać, ale podstawowy gatunek owszem. Przed chwilą znalazem info, źe masz go pod nosem w kolekcji palmiarni - myślę, źe bez trudu wycyganisz sadzonkę:)))))))

Sułek
10-12-2012, 04:33
u mnie na zamówienie bez problemu ...
latem stoją po 6-8 zł za doniczkę i nikt qrna nie kupuje!
włąśnie dziś są robione nowe sadzonki.....

Fredomirek
10-12-2012, 05:37
mordd dzieki, moze rzeczywiscie nie spojrzalem jak lazilem po Palmiarni ;) ale powiedz mi skad to wiesz ze w Palmiarni jest :)?

Sułek na pewno Scindapsus pictus? Nie przypadkiem zwykły Scindapsus? :>
A jeśli to jest S. pictus to jak będziesz miał za dużo bo nikt nie będzie chciał kupić to podeślij jednego ;)

Sułek
13-12-2012, 04:49
daj adres
znalazłem w terra po kumakach jakieś półtora metra.....:))

Fredomirek
13-12-2012, 05:11
Rozumiem, że to żart? Czy dzień dobroci dla terrarystów ;)?

Pozdrawiam, Piotr

Sułek
13-12-2012, 05:32
u mnie zawsze jest dzień dobroci dla terrarystów.... (jak to nazwałeś hihi)

Sułek
13-12-2012, 05:34
ale i tak musisz sobie go pociąć (po 2-3 miedzywęźla) i ukorzenić - a to nie jest wcale łatwe akurat u tego gat.

adis
21-01-2013, 23:16
Ja mam te rośline mam ja w formie pnącza moja odmiana ma liscie zielono białe spox

adis
21-01-2013, 23:16
jest super

42d3e78f26a4b20d412==