PDA

Zobacz pełną wersję : Drzewko szczęscia



Cizar
23-01-2013, 06:33
co myslicie o tym by zainstalowac do terra z ptaszniorem rosline znana pod potoczna nazwa "drzewko szczescia"?

Double
23-01-2013, 06:46
grubosz, o ktorym mowisz (crassula sp) nie moze byc zainstalowany w terrarium dla ptaszniora, bo nierzadko grubosze dorastaja do wielkosci krzakow (sa wysokie) a takze w terrarium takim moglo by byc dla nich za wilgotno (lubia sucha, goraca atmosfere i duuzo swiatla)

Łotysh
23-01-2013, 11:38
oj co do suchej gleby to sie nie zgodze w 100% procentach bo moje gruboszki kochają jak je raz w tygodniu solidinie podleję, :) są w glinianych doniczkach dlatego też gleba tam szybko wysycha i nie grozi im gnicie korzoneczków :)

mordd
23-01-2013, 12:00
To jest tak popularna i łatwa w rozmnażaniu roślina, że bez wahania można sobie pozwolić na ekperymenty. Zalewanie znosi - u mnie stoi cały sezon w ogrodzie i codzienni jest traktowana wodą ze spryskiwacza do trawników, tak na prawdę znosi wszystko (oczywiście w złych warunkach nie zakwitnie). Ciąć można ją często więc za wielka nie będzie. Tak więc po prostu spróbuj......... Jeśli masz jedną sztukę to najpierw zrób zadzonkę i zotaw sobie zapasową roślinę - zawsze będzie można zrobić następną. Żadnych szkodliwych działań nie znam, chyba nie zawiera specjalnie wiele substancji czynnych. Śmiało wstawiaj......

Yeter
23-01-2013, 13:54
Proponuje poszukać troche w necie, grubosz nadaje sie na drzewko bonsai, a fajnie by wygladalo w terra. Ja mialem zminiaturyzowane ale przepadlo, nie wiem chyba w wakacje :/

Cizar
25-01-2013, 03:13
wielkie dzieki za odpowiedzi... juz jest wsadzone

42d3e78f26a4b20d412==