PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie rośliny do terra z ptasznikami



chrzanu
28-03-2013, 12:11
Chcę urozmaicić moim ptasznikom trochę wysrój i jakie mogę wsadziś roślinki do terra, aby nie były szkodliwe (wszystkie gatunki naziemne)

PLU
28-03-2013, 12:47
Zasadź trzykrotkę :):):):):):)

- jest przeciwpancerna
- u mnie działa

A jak pięknie rośnie w terrariach

Przetestowana na wielu terra :)

#@!!!!!!!!!!@#
#Pozdro PLU#
#@!!!!!!!!!!@#

chrzanu
28-03-2013, 13:44
A nie rozrośnie mi się potem po całym terra ?? I moge je zasadzić na włóknie kokosowym ??


A taką trzykrotke Ci chodziło ??:
http://www.terrarystyka.com.pl/rosliny.php?id=20030412182603

PMajdan
28-03-2013, 14:56
MEch lesny jest spoko.

chrzanu
29-03-2013, 05:46
Miałem mech ale chce coś wiekszego, takiego stojącego (bez skojarzeń... :P)

Grochu
06-04-2013, 15:47
trzykrotka jest spoko - rozrośnie się, ale usunięcie kawalka to banał.
jest dość elastyczna, więc ptaszniur jej nie zniszczy:P
w torfie powinna rosnąć

mongothealien
11-04-2013, 12:51
mam dwa rodzaje mchu z lasu i dają sobie znakomicie radę w "tropikach"
o trzkrotce słyszę po raz pierwszy - gdzie to można kupić i jak to wygląda?

mongothealien
11-04-2013, 13:04
znalazłem odpowiedź na drugie moje pytanie:
http://greenworld.serwus.pl/kwiatywww/pliki/New%20Page%207t_pliki/322.jpeg

oraz jej opis:
"Niezniszczalna trzykrotka jest rośliną pokojową znaną od bardzo dawna. Szczególnie dobrze wygląda w wiszących koszykach, a także w misach. Wielkość. Jako roślina zwisająca trzykrotka może mieć bardzo długie pędy. Jeśli rośnie wyprostowana, to raczej na szerokość niż na wysokość. Jedynie mieszańce Andersoniana, szczególnie pięknie kwitnące mają wysokość 60-70 cm. Kwitnienie i zapach. Kwitnie jedynie kilka gatunków trzykrotki. Roślina jest lubiana ze względu na swoje liście. Światło i temperatura. Trzykrotka znosi światło i cień, jak również całkiem normalną temperaturę pomieszczenia mieszkalnego -nie znosi jednak bezpośredniego słońca. Im bardziej różnobarwne są liście, tym więcej światła i ciepła roślina potrzebuje. W zimie powinna przebywać w chłodzie, ale nie poniżej 12°C. Podlewanie i nawożenie. Trzykrotka nie potrzebuje szczególnie dużo wody, może częściowo wyschnąć. W lecie co dwa tygodnie należy ją zasilić nawozem, ale tylko w niewielkim stopniu, w przeciwnym wypadku może dojść do zmiękczenia łodyżek. W dni szczególnie Sezon. Przez cały rok. Stopień trudności pielęgnacji: Uprawia się ją bez trudu. upalne, gdy powietrze w mieszkaniu jest dość suche, spryskujemy roślinę wodą i nieco obficiej podlewamy. Podłoże i przesadzanie. Gatunki z różnobarwnymi liśćmi lubią piaszczystą ziemię, z liśćmi zielonymi -mieszankę iłu, próchnicy i normalnej ziemi. Na wiosnę można je przesadzić. Prostsze jednak jest wyhodowanie nowej rośliny z sadzonek. Rozmnażanie. Trzykrotkę bezproblemowo rozmnaża się za pomocą sadzonek pędowych lub przez dzielenie roślin. Dokładniejszy opis znajduje się na wewnętrznej stronie karty. Przycinanie. Jeśli częściej przytniemy wierzchołki pędów, roślina rozgałęzi się, wytworzy więcej pędów i stanie się pełniejsza. Otoczenie i ustawienie. Trzykrotka nadaje się bardzo dobrze do wypełnienia skrzynek. Szczególnie atrakcyjnie wygląda jako roślina zwisająca, równie nieźle - w oknie kwiatowym."

jednak niewiem nadal gdzie ją kupić?
w zykłej kwiaciarni czy lepej będzie gdy zapytam w zoologicznym?

Mirass
17-05-2013, 15:08
chcesz porade? jedz do OBI i tam pytaj;]

42d3e78f26a4b20d412==