PDA

Zobacz pełną wersję : hodowla roślin wodnych



Vivien
07-04-2013, 02:55
Chciałabym zacząć hodować strzałkę, czy rzęsę wodną, ale nie wiem totalnie jek się za to wziąć. Hodowla będzie przeznaczona na pokarm dla żółwi czerwonolicych, dlatego zależy mi na szybkim wzroście roślin, a tym samym jak najlepszych warunkach. Poradźcie co jest wymagane przy hodowli takich roślin, no bo w końcu nie wsadzę ich do akwarium tylko z woda. Mam na myśli czy miejsce ma być słoneczne, czy potrzebują cieplejszej wody, napowietrzania i co użyć jako podłoże. Czy do zapewnienia prawidłowego obiegu azotowego jest coś specjalnioe potrzebne? Piszcie co wam do głowy przyjdzie. Za każdą radę b. dziękuję

smash
07-04-2013, 03:34
http://www.holenderskie.aip.pl/

:)

Łotysh
07-04-2013, 06:00
zolwie wodne nie są roslinozerne :)

BZYK
07-04-2013, 12:56
Jak to nie sa roślinożerne, w naturze rośliny i pokarm zwierzecy jedza po połowie.

Łotysh
07-04-2013, 14:17
to niemozliwe, czerwonolice to mięsożercy :) a roslinki to one poprostu gryzą i to wszystko (nie zjadają ich)

Vivien
09-04-2013, 03:47
Doskonale jedzą rośliny, a ten kto karmi je wyłącznie pokarmem zwierzęcym się nad nimi znęca! Poza tym moje żółwie nie są już takie młode i powinny dostawać 50/50 i mięsa i roślin!
Dzięki za odpowiedzi
Może byś Łotysh trochę o nich poczytał, a potem dopiero się wypowiadał

Łotysh
10-04-2013, 01:54
heh, ja pierwszy raz czytam ze czerwonolice to wegetarjanie, zawsze były mięsożerne, ale świat się zmiena :P
Ale jak chcesz to najlepsze do rozmnożenia (na pokarm) to polecam salwinię, rzęsę, nurzańca, wgłąbkę (Riccia), strzałkę i miętę wodną (ta ostatnia to nie wiem czy będzie im smakować ale napewno zółwiki będą miały po niej świeży oddech :P)

MataManX
10-04-2013, 09:07
Zapewniam was że czerwonolice są smakoszami roślin
w młodości gdy są szybie i żwawe jedzą prawie wyłącznie pokarm zwierzęcy a roślinki w ok 10% a gdy są juz starsze, duże i wolniejsze to rośliny stanowią ok 50% ich diety więc ich podawanie jest wskazane :)

marix
17-05-2013, 09:24
Lotysh, Vivien i Manta maja swieta racje! Zolwie wodne i powinny jesc rosliny, i je lubia (tylko ze w sklepach zoologicznych sprzedawcy tego czesto nie wiedza...).

42d3e78f26a4b20d412==