PDA

Zobacz pełną wersję : roślina-terra suche-stepowe-pustynne



pietrek3
10-06-2013, 11:54
jakie roślinki - żywe!!!- byście zastosowali, jako ozdoba do terrarium z takimi gatunkami jak:

1.) Eublepharis macularius - gekon lamparci
2.) Paroedura pictus - "naziemny gekon madagaskarski"
3.) Anolis sagrei - anolis brązowy
4.) Leiocephalus personatus - legwanik pustynny

...oczywiście, nie trzymał bym tych jaszczurek razem, narazie zastanawiam się nad wyborem jakiegoś jednego gatunku w liczbie 3 (samiec + dwie samice). Terrarium będzie suche - pustynne lub stepowe, zgodnie z wymaganiami dla odpowiedniego gatunku; wymiary: 75x50x40 (długość x głębokość x wysokość).

O odpowiedź proszę w formie:

1.) jakaś roślinka, ...
2.) jakaś roślinka, ...
itd.

z góry dzięki

pietrek3
10-06-2013, 12:35
jeszcze jedno - nie chodzi mi o coś takiego: "jakieś sukulenty napewno", tylko o konkretną nazwę, lub może jakąś fotkę, opis danego sukulenta;

czy może to być każdy sukulent, którego można kupić w sklepie ogrodniczym?
czy trzeba o niego jakoś szczególnie dbać, gdy już ędzie w terra? można go wsadzić np. w piasek, lub kostkę kokosową, czy żwirek, czyli w podłoże, jakie będzie miał gad?

proszę o szybką odpowiedź, dzięki

Łotysh
10-06-2013, 13:01
no więc tak
dla gekona lamparciego; grubosz (Crasula), ceropegia (sam mam ją w terra), litopsy, portulaka, przypołudniki, eonium, sansewieria, nolina, cephalocereus,

anolis brązowy: to nie jest gat. pustynny, ale polecam gł. bluszcz, draceny (szczególnie deremeńską, one uwielbiają nocować w ich liściach), jukka, fikusy, filodendrony, scindapsus, paprocie,

legwanik; to co gekon lamparci

osobiście polecam gekona lamparciego, bajecznie prosty w utrzymaniu i szybko się oswaja (mój żyje juz 7lat), a anolisy to małe, zwinne dzikusy, trudno się je oswoji :(

Łotysh
10-06-2013, 13:02
każdą rośline wsadzaj do malej doniczki z ziemią i maskuj za pomocą kamieni i korzeni, żadna roślina nie wytrzyma na dłuższą metę w piachu...

pietrek3
10-06-2013, 13:25
p. pictus to samo co lamparci??

pietrek3
10-06-2013, 13:38
a co sądzicie o oplątwach? bo bardzo mi się podobają, a nic nie wiem o nich, nadają się do terra suchego? jak z pielęgnacją? gdzie mogę znaleźć jakiś ich opis??

Łotysh
10-06-2013, 13:47
nadają się jak najbardziej, i to pustynnego i do tropikalnego

Łotysh
10-06-2013, 13:48
jeśli chodzi o gatunek to nie :), jesli chodzi o podobieństwo hodowli to nie wiem, ja trzymałem tylko lamparciego i anolisa

pietrek3
11-06-2013, 07:23
jakieś inne propozycje??

Łotysh
11-06-2013, 09:40
niestety co do opisów to pozostają albo zagraniczne strony albo isć do księgarni, bo jedyną polską stronę o ogrodnictwie www.ogrodnik.pl zlikwidowali kilka miesięcy temu...była to najlepsza i jedyna strona która dokładnie opisywała rośliny.

dr1zzt
17-07-2013, 01:24
Polecam strone
http://www.desert-tropicals.com/Plants/succulents.htm
Bardzo fajne opisy, sporo roslin.

42d3e78f26a4b20d412==