PDA

Zobacz pełną wersję : Roslinki.



BooYaKa
11-06-2013, 10:23
Jakie roslinki nadaja sie do terrarium z gekonami murowymi i tureckimi.Zeby byla chociaz jedna,albo dwie.

Łotysh
12-06-2013, 05:42
tutaj sprawa jest dość skomplikowana jeśli chcesz odzwierciedlić prawdziwe warunki w jakich żyją te gekony, bowiem nie ma zbyt wielu roślin z Hiszpanii i Maroko do hodowlii w terrarium, większość z nich pasuje raczej na balkon lub do ogrodu. Ale możesz je zastąpić innymi, np. Ceropegia Wooda, Grubosze, Eonium (Aeonium), Eszeweria (Echevena), agawy (te nie mające ostrych brzegów liści). Możesz też poeksperymentować i dać tam te roślinki rosnące w ich środowisku (ale uwaga będą one rosnąć z zawrotną szybkością, ale nie jest to wada bo będziesz mógł sadzonki dac na balkon i do ogordu, co tylko wzbogaci twoją florę :)), tak więc te rośliny to m.in. lawenda, oleander, asparagus, mirt, rozmaryn, iberyjskie wrzosy (niestety są niedostępne w polsce ale można je zastąpić Erica gracilis - wrzosiec delikatny).
Tylko pamiętaj! wszystkie rosliny muszą być trzyamne w doniczkach a nie sadzone w terraryjnym piachu! doniczki nie muszą być duże, mogą być płaskie i zamaskowane kamykami, korzeniami itp. Jeszcze jedna rada, sadź rosliny w plastikowych doniczkach bo w ceramicznych ziemia będzie błyskawicznie wysychac.
Powodzenia

niektóre są opisane na www.greenworld.serwus.pl

BooYaKa
12-06-2013, 06:53
Dzieki,cos sie znajdzie.Zawsze sadze w doniczkach.

Łotysh
12-06-2013, 07:01
to dobrze, a jeszcze jedno odnośnie tych roślin ze środowiska gekona, to nie wiem jak one będą rosły w terra gdyż nigdy tego nie próbowałem, podejżewam że rozmaryn czy lawenda będą mieć za mało światła, a wrzoścowi może być za ciepło. Z tych wszystkich (ale to tylko moje podejżenia) to najlepiej będzie rósł oleander, a z tych sukulentów które wymieniłem na początku to najlepiej nadaje się ceropegia Wooda (sam ją hoduje w terra i jest znakomita, piknie obrasta korzenie i tylną ściankę, nadając terra bardzo naturalistycznego wyglądu). :)

BooYaKa
12-06-2013, 10:12
A moglbys mi wyslac jej zdjecie na maila?JAk bedzie w kwiaciarni to sobie kupie.

Łotysh
12-06-2013, 11:16
nie mam tych fotek na kompie ale:
1-wejdź na Google
2-uchuchom opce "Grafika"
3- wpisz nazwy tych roślin
4-oglądaj! :)

A wpisz następujce nazwy:
Nerium oleander
Crassula
Lavandula
Rosmarinus officinalis
Lithops
Aeonium
Echeveria
Ceropegia woodi
Erica gracilis
Agave

42d3e78f26a4b20d412==