PDA

Zobacz pełną wersję : jakie roślinki???



ser
02-07-2013, 15:45
niedawno pytałem się o roślinki do terrarium biotopowego dla węża chińskiego, ale otrzymałem tylko jedną nazwę roślinki. to mi trochę nie wystarcza, bo mam wielkie terrarium, więc proszę was o pomoc. napiszcie mi nazwy roślin nadających się do terrarium dla tych węży. (chciałbym, żeby siedziały trochę na gałęziach terrarium, więc przydadzą się roślinki mocne z dużą ilością liści.) mogą być takie jak np. : beniamin, dracena, juka, radermachera??

Łotysh
02-07-2013, 15:58
jak węze majš siedziec na gałęziach to lepiej daj konary a po nich niech pnš się inne roslinki, roœliny doniczkowe nie wytrzymajš ciężaru węzy. a po takich jak jukka czy dracena to za bardzo wspinać się nie majš jak bo te roœłiny majš kształt słupa :)

ser
03-07-2013, 06:21
wymiary terrarium to 140/40/150 dł/szer/wys. nie łatwo jest je zagospodarować. po włożeniu grubych konarów rzeczywiście piszczę po nich jakiś ciekawy bluszcz, ale to mi trochę nie wystarcza, bo mój wąż voi się i potrzebuje jakiejś kryjówki na konarach, a tego nie zapewni mu niestety bluszcz. może mogę dać tam jeszcze jakieś epifity?? jak tak, to jakie?? pozostaje jeszcze sprawa dna. tam położę trochę mchu, zasadzę poleconą radermacherę, ale co mogę dać jeszcze?? z góry dziękuję za pomoc!!!

Łotysh
07-07-2013, 12:59
hmm, są rośliny epiifty tworzące okazały busz na drzewach, ale rosliny te są dość duże i w warunkach terraryjnych nie osiągną tego poziomu. Możesz sprubować dość nowacyjnego pomysłu (nie sprawdzonego w praktyce). otóż kup w centrum ogrodniczym takie wiszące koszyki zrobione z mchu/torfu czy czegos tam jeszcze (nie pamiętam dokładnie), i tam posadzć jakieś rozkrzewiające się pnącze, np. scindapsus czy paprocie. Co do zapełnienia dna to najlepsze są: zroślicha (Syngonium), Maranta, kalatea, paprocie. Na konarach możesz dać oplątwy. :)

ser
13-07-2013, 08:44
dzieki. spróbuje tak jak mówisz, a jak nie wyjdzie, to zapytam się jeszcze raz :)

42d3e78f26a4b20d412==