PDA

Zobacz pełną wersję : Anubias zdycha



Grzechoo
08-07-2013, 02:38
witam
mam problem z moim anubiasem waskolistnym. kiedy byl caly zanurzony nie bylo problemu ale ostatnio zmniejszylem poziom wody i wszystkie liscie ktore sa ponad woda zaczely zdychac. najpierw robia sie ciemno zielone potem przechodza od zoltego do brazowego i w koncu zdychaja. ma ktos pomysl co mu nie pasuje?

Łotysh
08-07-2013, 02:52
to proste, roślina nie jest przyzwyczajona do warunków nad taflą wody, (ja też tak miałęm), poprostu musisz dać baaardzo, ale to bardzo wysoką wilgotnosć powietrza w terra, (nie wiem jakie masz tam zwierzęta) ale bez wys. wilgotnosci Anubias dalej będzie usychał, ja mam w płytkim zbiorniczku wodne paprocie, kiedy poziom wody obniżył się one nie uschnęły bo mają tam bardzo wysokoą wilgotność powietrza. :)

Grzechoo
09-07-2013, 02:44
dzieki za rade na pewno sprobuje. wystarczy ze zamkne pokrywe a momentalnie wszystko zaparuje. zobacze moze to mu pomoze

Łotysh
09-07-2013, 04:15
tylko pamiętaj, to że zakryjesz terra to nie znaczy że on od razu będzie znów zdrów, regeneracja potrwa kilka tygodnia a uschnięte liście nie da rady juz uratować. :)

42d3e78f26a4b20d412==