PDA

Zobacz pełną wersję : jakie roślinki dla żółwi wodnych od cześci lądowej?



hopkins
08-07-2013, 16:26
Chcę posadzic jakieś roślinki w części lądowej terrarium z zolwiami wodnymi (czerwonoloicy i g. kochni) tyklo takie zeby nie były dla nich trujące i żeby żółwie ich za szybko nie zjadły :) Jakie mogą być i gdzie je kupić?

MataManX
08-07-2013, 16:48
szczerze ci powiem że rośliny w czesci lądowej to samobójstwo. Żółwie w tępie błykawicznym je stratują i powywywają. Jeśli bardzo chcesz żeby były w terra jakieś rośliny to podwieś coś z roślin pokojowych poza zasięgiem żółwi. Wtedy będzie obojęne to co to jest za roślina. Jesli bardzo chcesz coś sadzić w miejscach gdzie będą żółwie to mój wybór był by bardzo banalny. Kupił bym nasiona fasoli ozdobnej i powoju. Rosną szybko, nie są trujące a przez to że są to rośliny pnące i wszędobylskie są efektowne

hopkins
09-07-2013, 01:28
Dobre! O fasoli nie pmyślałem. Spróbuje jakoś odgrodzić ją od żółwi (na tyle, na ile to możliwe:) Dzięki!!!

daf
10-07-2013, 03:24
Najlepiej to ci radzę pozbyć się tego dziadostwa. I tak za dużo ich jest w kraju.
A co do pytania... Tak jak MX powiedział, zniszczą wszystko. Nie wiem czy nawet sztuczne rośliny by wytrzymały.

aagerman
10-07-2013, 04:20
A potrzebujesz roślinki ?? Mój ma kamienie tak ciekawie ułożone i jak to wygląda :( też sobie zasadze fasole- dzieki !!

MataManX
15-07-2013, 13:58
Daf nie przesadzaj nie było by ich za dużo jakby nie barany które się ich pozbywają. zamiast oddać w czjeś ręce to wypuszczają.

hopkins
18-07-2013, 12:40
Nie najlepiej swiadczy o tobie nazywanie zywych stworzen "dziadostwem". Mama nie nauczyla cie szacunku do malych i duzych?
PS. Jesli nie mam nic konkretnego do powiedzenia to siedze cicho- tobie radze to samo.

42d3e78f26a4b20d412==