PDA

Zobacz pełną wersję : Sarracenia-zimowanie



Norbi
19-08-2013, 08:03
Czy saracenia purpurea potrzebuje zimowania, a jeżeli tak to jak jej to zapewnić.Zaczeła mi marnieć więc ponyślałem, że ma to coś związek ze sprawą.

dega
19-08-2013, 08:17
Tak, S. purpurea trzeba zimowac. Jest to najwytrzymalsza z kapturnic, mozna ja nawet wystawic na dwor (w naturze znosi wieksze mrozy niz wystepujace w Polsce, ale to jeszcze zalezy od podgatunku), jednak poniewaz rosliny hodowane w domu moga nie byc w tak dobrej kondycji jak te w naturze, lepiej jej az tak nie doswiadczac;) Trzeba ja wstawic w jakies chlodne, lecz jasne miejsce (choc niektorzy proponuja lodowke) np. okno garazu, piwnicy powinno byc dobre - az do wiosny.
Pozdrawiam
Agata

rosea
19-08-2013, 11:11
Zimowanie jest ważne. Po tym okresie roślina powinna być silna i ładnie rosnąć. Jednak z moich doświadczeń wynika, że jeżeli nie zimujesz rośliny to wielkiej straty nie ponosisz. Jeśli będzie miała dalej takie same waruki to przez całą zimę bedzie tak samo rosła. Rób jak chcesz.

Norbi
21-08-2013, 06:01
Czy do dzbanków tej kapturnicy trzeba dolewać wodę, a jeżeli tak to jaką.

dega
21-08-2013, 07:47
Nie, nie trzeba dolewac, jesli trzymasz doniczke na podstawku z woda (destylowana lub inna "czysta") to powinna sama wytwarzac plyn w kapturach. Jednak jesli bardzo chcesz dolac, troche wody destylowanej (a wiec to samo co deszcz) nie powinno jej zaszkodzic.
Pozdrawiam
Agata

42d3e78f26a4b20d412==