PDA

Zobacz pełną wersję : Poczatek terrarium



Wilu
04-12-2011, 05:06
Witam!

Mam zamiar załozyc sobie terrarium. Bardzo podobaja mi sie gekony lecz nie wiem ktory bedzie najbardziej odpowiedni dla mnie jako poczatkujacego terrarysty. Doradzcie mi co wybrac. Mam tez pytanko jak zaczac urzadzac terrarium i czy potrzebna mi bedzie świetlówka dajaca naturalne swiatlo czy wystarczy zarówka ktora bedzie dawala tez ciepło( a moze trzeba obie). Aha i co z kablem grzewczym czy jest wymagany? Czy w mieszkaniu terrarium musi miec odpowiednie miejsce?

No i czy lampy musza byc wlaczone jezeli nie bedzie mnie w domu/

P.S. Moze ktos udzieli mi kilku wskazowek przez gadu-gadu

gg 1367798

Pozdrawiam R.W.

cramer@rz.onet.pl

Fatum
04-12-2011, 05:26
Sie ma!

Jeżeli chcesz gekona to radze ci kupić Lamparciego, jest bardzo dobry dla początkujących.Wystarczą ci zwykłe żarówki lustrzanki, o mocy dobranej odpowiednio do wielkości terra. Jeżeli chodzi o kabel grzewczy to radze ci z niego zrezygnować, osobiście nie za bardzo im ufam. Przeczytaj uważnie opis Gekona Lamparciego, tam znajdziesz wiele potrzebnych ci informacji.

micgekon
04-12-2011, 07:30
zdecydowanie polecam lamparciego to najlepszy z gekonow co do warunkow to poczytaj opisy jest ich bardzo duzo i sa wyczerpujace powodzenia

Jeronimo
04-12-2011, 11:45
Oczywiscie ze gekon lamparci :)

ja mam zwykla lustrzanke i swietlowke UV no i od niedawna kabel.... gekonowi podgrzewana podloga wyraznie sie podoba wiec jest spox
wszystko zalezy jakie duze bedzie terrarium... w malym terrarium nie moze byc kabel go sie zrobi sauna.

Dzien i noc jest niezaleznie od tego czy wychodzisz z domu :)

Pozdro
Gekony sa the best

Sir Szajba
04-12-2011, 12:40
Yeah kup gekona lamparciego to dołączysz do szcześliwego grona posiadaczy tych ślicznych i madrych jaszczurek

Dawid
05-12-2011, 08:23
cześć ja również jestem początkujący ale z tego co się dowiedziałem to równie dobre dla początkującego terrarysty są paroedura pictus i szyszkowiec. Ja sam zdecydowałem się na paroedure ponieważ jest to jaszczurka która nie wymaga szczególnych warunków, poczytaj sobie opisy
pozdraiam
gg2901243

42d3e78f26a4b20d412==