PDA

Zobacz pełną wersję : dzbanecznik u rzekotek



SMITI
19-10-2013, 08:58
witam,
przymierzam się do zakupu rzekotek żabich. Widziałem gdzieś w terrarium z tymi żabkami dzbanecznika. Czy nie ma żadnych przeciwwskazań co do wsadzenia tej roslinki ?? Czy żabki nie wejdą do dzbanka i nie zostaną strawione ??

poltergeist
19-10-2013, 09:03
pomyślałbyś trochę:[

SMITI
19-10-2013, 11:32
?? zadaje pytania, bo nie znam na nie odpowiedzi

dominik1
19-10-2013, 12:57
nieznam sie na dzbanecznikach ale rzekotki żabie po prostui go zmaSAkrujĄ i będzie po dzbanku , niwiem jak by to wyglądało z drugiej strony np jak by wpadła żabka taka maleńka do dzbanka...(???)

kroliks
19-10-2013, 14:30
człowieku ja sie nie zanam na żabach ale zato wiem sopro na temat roślin mięsożernych wiec nie wsadzaj go do terrarium bo ci żaby zeżre a nawet jeśli gdzieś to widziałeś to mogł bys sztuczny lub dzbanek mugł byś w śerodku mogło by byc coś przymocowane co mogło by zapobiegać wpadaniu żabek

dega
30-10-2013, 07:55
Dzbanecznikow jest mnostwo, sa takie ktore maja duze dzbanki mogace strawic nawet zaby, w literaturze podaja nawet szczury (choc mi sie wydaje ze zdrowy szczur by przegryzl dzbnaka). . Takie popularnie dostepne dzbaneczniki np. n. alata czy mieszance z obi maja spore dzbanki. W kazdym razie, istanieja tez male gatunki, z malymi dzbankami, np. N. ampullaria jest chyba jednym z mniejszych. wyglodalby efektownie, roslby na pewno dobrze (zeby tworzyc dzbanki potrzebuje duza wilgotnosc tak jak i rzekotki) a nic by zabkom nie zrobil.
Gdybym miala rzekotki, na pewno bym sprobowala takie dwa w jednym, oczywiscie przy zachowaniu pewnych zasad.
Pozdrawiam serdecznie i zycze sukcesow w hodowli
Agata

adamos
03-11-2013, 03:12
Ja mam dzbanecznika w terrarium z malymi zabkami 2,5cm
Same dzbaneki sa malutkie otwor kolo 0,7mm dł okolo 1,8cm
roślinka pięknie rośnie - jak nigdy

Adam

kroliks
05-11-2013, 13:21
a policz ile masz żabek?? "Bo z żabkami nigdy oj nie wie sie czy se wskoczyła do dzbanka czy moze nie "

dega
11-11-2013, 13:14
Kroliks, dlaczego jestes az tak bardzo negatywnie nastawiony do pomyslu? Warunki dla dzbanecznika doskonale, trzeba tylko wybrac nie za duzy gatunek. Wiekszosc nawet jesli ma spore dzbnaki to otwory do nich prowadzace - dosc male. a zaby i tak sie codziennie dogląda wiec jesliby juz sie zdarzylo - w co bardzo mocno watpie - mozna ja wydostac. No chyba ze ktos ma setke zab i jakiegos gigantycznego dzbaneczka, ale o tym przeciez nie rozmawiamy, tylko o raozsadnej i ciekawej terrarystyce.
Pozdrawiam
Agata

Saurus
12-11-2013, 09:52
ja widzialem na filmie przyrodniczym jak rzekotki siedzialy wewnatrz dzbanka dzbanecznika i zdjadaly wpadajace owady zanim wpadly do "sokow" dzbanecznika :) mysle ze mozesz wstawic bez obaw :)

SMITI
12-11-2013, 11:03
kroliks - bez sensu twoja wypowiedź ;/

42d3e78f26a4b20d412==