PDA

Zobacz pełną wersję : pokarm dla rosiczki - owocówka - jak wyhodowac ?



DarioC
05-11-2013, 15:09
Witam, jestem tu nowy i interesuje mnie tylko roslinnosc :) czyli nic co ma nogi :)
mam dwie mlode rosiczki i problem z karmieniem ich, taki ze nie moge sie dorobic owocowek
mam sloik, w sloiku kawalki jablka, banana, i mandarynki - od dzis nawet cukier :)
i problem jest taki ze to stoi juz ponad tydzien i jest z tego tylko jedna (i w dodatki bezczelna) owocowka, troche malo jak na moje potrzeby

podajcie jakies rady, swoje doswiadczenia jak najlepiej sprowadzic do domu wiecej tych natretnych muszek
wielkie dzieki za pomoc

bestboy
05-11-2013, 15:41
ona pewnie już złożyła w tych owocach jaja i niedłógo powinieneś mieć kilka zależy czy była zapłodniona
pozdrawiam

JeRy
06-11-2013, 02:53
Rośliny owadożerne nie muszą dostawać owadów aby żyć...

DarioC
06-11-2013, 08:44
JeRy ja nie pytam czy one musza jesc, bo wiem ze nie musza
ale pytam jak skutecznie wyhodowac te male paskudy

AGAM
06-11-2013, 08:48
hodować mozesz tak jak to robisz ale wpierw musisz od czegoś zacząć. Hodowla się z samych owoców nie stworzy. W lecie by się same zleciały, ale etraz jest ich bardzo mało. Najlepiej zamów w sklepie zoologicznym porcje zarodową. Hoduja sę bardzo ąłtwo - gorzej jest z ich wyłapywaniem z pojemnika - najlepsze są wiec formy nielotne.

DarioC
06-11-2013, 09:08
a znasz moze jakies sklepy w necie zeby kupic muszki loty nieloty czy jakies inne :)
bo u mnie w poblizu nie ma nic takiego, zoologiczne nie maja takich rzeczy, nawet nie ma nic wystarczajaco malego dla rosiczek, bo to mlode jeszcze

AGAM
06-11-2013, 09:16
jesteś z Sosnowca z tego co widze więc polecam przejechać się do Katowickiego Kongo albo do Animalsa w Zabrzu i tam jeśłi nie będzie to napewno będziesz mógł zamówić. Jeśli bywasz w Krakowie albo nie szkoda Ci kasy na wysyłke to zobacz na www.biofil.pl

DarioC
06-11-2013, 09:45
do zabrza to mi sie nie chce jechac :)
jak dowiem sie jak dojechac do kongo to sie tam chetnie przejade, wyslalem do nich maila z paroma pytaniami i jak odpisza to sie tam przejade.
dzieki za pomoc AGAM :)

AGAM
07-11-2013, 10:45
DarioC mopzesz też spróbowac w sklepie zoologicznym w centrum w handlowym w Czeladzi. W Jaworznie też jest pare fajnych sklepów zoologicznych, i myśle że nie byłoby tam problemu ze sprowadzeniem muszek.

Amatorek
10-11-2013, 02:08
U nas w Sosnowcu dostaniesz ;) wyszukaj w spisie terrarystów chłopaka o nicku VENATOR - on sprzedaje porcje zarodowa nielotnych muszek za 5 zł o ile sie nie myle.

kroliks
10-11-2013, 11:53
rosiczki nie będą jadły w zime bo im to nie potzrebne i ogule jak by nie jadłu to bu zyły ale by baaaaaaaaaaaaardzo powoli rosły

Conqueror
21-11-2013, 09:19
można skutecznie nie dająć owadów... poczekaj aż zrobi się cieplej

42d3e78f26a4b20d412==