PDA

Zobacz pełną wersję : Bambus mi zdycha :/



THC_Inside
28-11-2013, 10:51
Witam !!!
Mam problem bo mam juz od jakiegos czasu bambusa z (marketu niestety :/) i nie wiem co to za gatunek ale od jakiegos czasu widze ze mi zaczol robic sie żółty :/ i nie wiem co moze mu byc trzymam go w butelce z woda nie wiem czy to dobrze ale slyszalem ze tak mu wystarczy czy on potrzebuje siatlo (bo trzymam go kolo okna) czy tze moze wiekszej temp. ?? Co mam zrobic czy cos jeszcze z niego bedzie czy juz "game over" z nim ??

mordd
28-11-2013, 11:10
Prawdopodobnie zgniły korzenie. Tą dracenę można bardzo długo utrzymać w wodzie, ale raz na jakiś czas trzeba zapewnić dostęp tlenu do korzeni - jednym slowem trzeba ją z tej wody na chwilę wyjąć. Dodatkowo woda musi być często wymieniana i uzupełniana nawozem do uprawy hydroponicznej. Znacznie lepiej jest posadzić ją do doniczki i uprawiać jak wszystkie inne draceny. Spróbuj ją teraz posadzić do bardzo !!! piaszczystej ziemi. Po wyjęciu z wody obetnij wszystkie nadgniłe korzenie. Jeśli pęd nie jest nadgniły powinna się przyjąć. [ziemia = mieszanka ziemi z torebki z grubym piachem 1:1, lub z perlitem lub innym materiałem zapewniającym dostęp powietrza do korzeni].

THC_Inside
28-11-2013, 11:44
te nadgnite korzenie to ttakie pomranczowe ta ?? (bo ja sie zabardzo niznam bo ta roslinke miala stara i nie dbala o nia bo mowila ze nic z nia nie trzeba robic i ona mail dosc duzo wody :/ i niezabardzo wymienianej :/ ale mi jej sie szkoda zrobilo i ja przygarnolem i dlatego chcial bym ja uratowac :]) chcial bym wiedziec czy teraz jak ja wyciagnolem to czy ja moge jeszcze wlozyc do tej wody i czy ta ziemia bedzie dostepna w kwiacairni czy w sklepach ogrodniczych ?? albo czy to wystarczy moze zwirek jakis z wloknem kokosowym dac bo ono trzyma dobrze wilgoc ?? :]

mordd
28-11-2013, 12:22
Nadgniłe będą raczej czarne i śmierdzące - jak ręką przejedziesz po korzeniach to się będą mazały - te usun resztę zostaw. Pomarańczowe korzenie to dobry znak - znaczy się są źywe. Kup dowolną ziemię i po prostu dowal do niej piachu. Na upartego możesz też wsadzić do włókna kokosowego, ale postaw bez podstawki - tam nie trzeba dużo wody tylko dużo powietrza. Podlewaj żeby było wilgotne ale żeby woda nie stała w doniczce. Jeśli się przyjmie to wiosną przesadź do zwykłej ziemi z kwiaciarni.

THC_Inside
28-11-2013, 12:38
a i on u podstawy jest taki zczernialy czy to dobrze czy zle ?? :/

mordd
28-11-2013, 12:55
Pomacaj - jak poczujesz, że to jest miękkie i zgniłe to trzeba obcinać tak długo, aż się nie wytnie wszystkiego co nadgniło. Jesli jest twarde a tylko zczerniało z wierzchu to można zignorować (choć nie zawsze). jeśli będziesz musiał ciąć to rób to czymś ostrym - żyletką, ostrym nożem..... i po kawałku - tak długo, aż nie zobaczysz, że na przekroju nie ma czarnych plam. Wtedy wsadź do wody i po wyrośnięciu korzeni do ziemi lub od razu do włókna kokosowego i nakryj torebką foliową.......... Jeśli nie będziesz musiał ciąć to wtykaj od razu do włókna.

THC_Inside
28-11-2013, 14:51
wiec odciolem mu ten czarny fragmet w srodku tez troche bylo i zostala mi taka brazowa kreska tylko w pionie ona ma tak mniej wiecej 0,5cm i juz w tym miescu jest twarde wiec nie wiem czy to tez uciac czy nie i mam nadziej ze da rade wypuscic korzenie bo liscie ma juz nieciekawe :/ ale walcze by przezyl ;)

42d3e78f26a4b20d412==