PDA

Zobacz pełną wersję : Lophophora williamsii



MIDO
30-11-2013, 03:02
Mam pytanie czy ktos z użytkownikow forum lub wiecie o kimś hoduje ten gatunek kaktusa ?

Prosze o odpowiedzi.

BZYK
30-11-2013, 08:33
Miałem kiedyś ten gatunek, pamietaj jednak że w naszym klimacie nie ma właśćiwosći narkotycznych.

mordd
30-11-2013, 08:49
Dość popularny i tani. W zasadzie w każdej firmie sprzedającej kaktusy kupisz kilka form. Wymaga dość konsekwentnej uprawy i wtedy jest łatwy (odpowiednie podłoże, stanowisko, terminaż podlewania). Jeśli liczysz na "fikołki" po spożyciu to się srogo zawiedziesz - masz szansę jedynie na zatrucie bo w uprawie zmianie ulega skład alkaloidów. poza tym na zbiory musiałbyś poczekać jakieś 30 lat - byłaby to najdroższa impreza w twoim życiu. A tak poza tym polecam bo świetnie rośnie i łatwo kwitnie.

MIDO
30-11-2013, 10:50
Co do warunków to juz sporo poczytałem bo zaesze dowiaduje sie najwięcej a potem kupuje.A co do właściwości narkotycznych to nie jest to powod dla którego chciałbym kupić ten gatunek.
Dlaczego byłaby to najdroższa impreza w moim życiu ?

mordd
30-11-2013, 11:03
Bo pokrojenie na plasterki 30 letniej Lophophory to bardzo kosztowna zabawa - one wolno rosną więc dorosłe, ładne rośliny są bardzo cenne. Jeśli szukasz czegoś więcej na jej temat to są dobre artykuły w "Świecie kaktusów" i doskonała książka wydana w czechach (jak się do niej dokopię to podam autora). W razie czego jest w bibliotece towarzystwa miłośników kaktusów, oraz u mnie.....gdzieś.

42d3e78f26a4b20d412==