PDA

Zobacz pełną wersję : Hodowla muchołówki !!!



Black Kruk
20-12-2013, 09:45
Napiszcie mi krótko o hodowli muchołówki amerykańskiej !!! :)

dega
20-12-2013, 10:44
Na podstawce musi miec stale wodę - destylowaną, demineralizowaną (w supermarketach jest 3 zł za 5 l) lub z filtra RO, ewentualnie deszczówkę jak mieszkasz w czystej okolicy. Lubi bardzo dużo światła, okna wschodnie i zachodnie są dobre, lub południowe z firanką (choć tak naprawde to latem słońce jest za wysoko by świecić na południowe okno). Nie można zamykać pułapek dla zabawy, ani przekarmić rośliny (najcześciej wystarczy jej to co sama złapie a łapie nawet często). Zimą tzreba roślinę zimować - ustawić w chłodnym, lecz jasnym miejscu. Jeśli na wiosnę wypuści pędy kwiatostanowe, należy je obciąć, ponieważ osłabiają roślinę, a nasiona i tak trudno uzyskać bno tzreba mieć dwa różne genetycznie osobniki i zastosować zapylenie krzyżowe.
Życzę powodzenia w hodowli, masz dziką formę czy jakąś odmianę?
Pozdrawiam
Agata

Black Kruk
23-12-2013, 12:07
Chciałem się jeszcze zapytać jak przezimować tą roślinkę jak się nie ma chłodniejszego pokoju ??? :)

dega
24-12-2013, 01:06
Jest kilka sposobów zastępczych. Moża roślinę włożyć do lodówki na ok. 6
tygodni (tylko nie do zamrażarki). Innym sposóbem jest wystawianie muchołówki
na balkon jesienią zanim zacznie się mróz (mogą być najwyżej przymrozki i to
nie od razu po wystawieniu rośliny), albo na przedwiośniu ewentualnie. Roślinę
wystawioną na balkon/parapet można okryć (w zależności od temperatury) np.
słomą, albo takimi piankami którymi są owija meble w czasie transportu, albo
zrobić jej styropianowe pudełko (osobiście nie stosowałam powyższych metod ale
znam osoby, które stosowały).
Moze ktoś zna jeszce inne sposoby to poda.
Pozdrawiam i zycze powodzenia
Agata

Black Kruk
24-12-2013, 06:58
A zanim muchołówkę włoże do lodówki to muszę ją czymś owinąć, czy tak bez żadnego owinięcia ??? :)

BZYK
29-12-2013, 10:47
To ja się dołącze,nie przeszkadza jej w tej lodówce brak światła

dega
29-12-2013, 15:44
Nie musi byc owienięta, ale mozna przykryc plastikowym pudelkiem. trzeba pamietac zeby miala wilgotne podloze, wazne zeby jej nie zasuszyc.
w czasie zimowania mucholowka i tak straci wszystkie lub prawie wszystkie liscie (powiiny sczerniec), wiec swiatlo nie jest wtedy az tak wazne. pewnie lepiej byloby ze swiatlem, ale jak nie mamy wyboru... ;)
Pozdrawiam
Agata

jacekk20
30-12-2013, 05:15
a co zrobic zeby w lodowce nie pojawila sie plesn, a jak juz sie pojawi to co zrobic (plesn na torfie oczywiscie)
pozdrawiam

dega
30-12-2013, 08:18
Witam
Ples mozna usunąć wykałaczką, tylko pewnie problem wroci ( --> zarodniki); mozna delikatnie wymienic wierzchnią wartwe podloza, w koncu mozna spryskac fungicydem (ja jesli czasem mam ten problem to uzywam Topsin ale większosc sie nada - inne polecane to Benlate, Benomyl, Fongarid, Captan ale w sklepach jest wiele innych; nalezy spryskiwac podloze a nie rosline) . Doniczke zostawic otwartą. Aha no i sprawdzic czy pzrypadkiem w lodowce nie ma źrodla zakazenia plesnia :) (i nie mowie tu o serku plesniowym ;) )
Pozdrawiam!
Agata

42d3e78f26a4b20d412==