PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przycinać guzmanie??



Silent_Dragon
22-12-2013, 05:01
Witam
Wczoraj kupiłem guzmanie moim chwytnicom i okazała się trochę za duża (mniejszej nie było) i mam problem bo zajmuje pół terrarium i chciałbym ją przyciąć, ale nie wiem jak to zrobić aby liść nie umarł lub roślina nie zaczęła umierać w miejscu przycięcia. Kieruje pytanie do tych którzy mają guzmanie w swoich terrariach jak ją przycinać bo jak wiadomo roślina ma ta liście wychodzące z podstawy co się z tym wiąże jeden liśc jest połączony w jedną całość z rośliną. Z góry dzieki za pomoc.
Pozdrawiam

mordd
22-12-2013, 05:04
Można najwyżej usunąć najdłuższe liście, ale na twoim miejscu kupiłbym jakiś mały gatunek (np skrytokwiatu) a tę roślinę uprwaiał poza terrarium. To nie są niestety rośliny, które dają się formować.

Silent_Dragon
22-12-2013, 05:09
Witam
Mi zalezy na wycięciu 3 całych liści lub ich kawałków. Powiesz mi jak to zrobić aby reszty rośliny nie zrobić krzywdy??
Pozdrawiam

djtommi
22-12-2013, 05:59
a jakej szerokoscie w ogole ja masz?? skoro chcexz wyciac tylko liscie to je obetnij przy samej lodyszce. ktos wie jak duze sie to rozrasta??

mordd
22-12-2013, 07:47
Po prostu trzeba urwać największe liście przy nasadzie. jest to niewątpliwie okaleczenie rośliny i nie za bardzo ma sens bo niebawem będzie miała podobne rozmiary. trzeba po prostu kupić mniejszy gatunek rośliny - cała grupa nie nadaje się do cięcia i trzeba dobrać rozmiar a nie zmniejszać przez cięcie.

42d3e78f26a4b20d412==