PDA

Zobacz pełną wersję : roślinki?? - akwaterr. + słabe ośw. + karliki+traszki



pietrek3
29-12-2013, 14:39
mama akwarium 30/50 + wys wody - 40 cm, trzymam w tym dwa żebrowce waltla (traszki pirenejskie) i 4 karliki szponiaste (takie małe żabki). Temperatura pokojowa, akwa stoi w zacienionym miejscu, oświetlenia zapewnia mi tylko jedna świetlówka w kupionej pokrywie (zdaję sobie sprawę, że to marne oświetlenie), grubość żwirku to około 5 cm, mam 3 kryptokoryny i dość dużo (napchanych w jeden kąt) nużańców, sprawiają one, że na dno dochodzi niewiele światła :/ (ale i tak to wyczesanie wygląda..).

Jakie roślinki mogę tu wsadzić? głównie chodzi mi o jakieś niskie, rozrastające się na boki, najlepiej trawopodobne?! moze jakiś mech? właściwie to czekam na każdą propozycję :)

z góry dzięki

pietrek3
29-12-2013, 14:41
w odp. na inne posty (np dot. aksolotli), zauważyłem takie propozycje:

ceracopteris
wgłębka
różdżyca
mech jawajski
"ogromna"żabienica (echindorus)
anubiasy
onowodki (apogoneton)

salwinia
eterantera
ludwigia
żabienica amazońska

rogatek


co o tym sądzicie?

dega
29-12-2013, 15:40
mam troche podobna sytuacje, tez traszka waltla, tez wysokosc akwarium 40 cm, i jedna swietlowka (tld 360 czy jakos tak) ale u mnie chyba swiatlo jest za silne (glony rosna) - pewnie dlatego ze tuz nad swietlowka sa biale plytki (akwa stoi w lazience na wannie;) ktore odbijaja bardzo duzo swiatla.
z ciekawszych roslin to raz udalo mi sie kupic cos co wg sprzedawcy jest odmiana kryptokoryny, ale taka mala okolo 4 cm w gore rosnaca jak trawka, moge polecic jakbys znalazl :) . anubias jest ladny i trwaly (!) ale dosc wolno rosnie. inne moje roslinki nie wiem niestety jak sie nazywaja... nie wiem jak karliki ale waltle raczej nie sa swiatlolubne wiec wybor roslin nie jest latwy, i co pewnie zauwazyles delikatne roslinki potrafia wyrwac przy wylince, co trzeba brac pod uwage przy zakupie.
mam nadzieje ze to ci cokolwiek pomoglo,
pozdrawiam
Agata

narya
30-12-2013, 11:40
w moim akwa przy temperaturze 24st pięknie rosną anubiasy niskopienne,zwartka i mech jawajski(wspaniale rośnie rownież na powierzchni przyczepiony do korzenia)

pietrek3
01-01-2014, 06:18
dzięki :)

...w sklepie widziałem jakieś korzenie afrykańskie z "wszczepionymi" w niego roślinkami. Czy są roślinki, które ew. ja mógłbym w niego wsadzić?

narya
01-01-2014, 12:56
mech jawajski i anubiasy, na początku trzeba czymś przywiązac a kiedy się zakorzenią bedą się trzymać

42d3e78f26a4b20d412==