PDA

Zobacz pełną wersję : skrzydłokwiat



mrmoon
31-03-2014, 15:40
witam. Czy do terrarium z płazami będzie odpowiedni? Chodzi mi o to, że jest wpisany w katalogu ajko roslina powodujaca u człowieka zatrucie żołądkowe. Czy dla zwierzakó jest bezpieczna?
pozdrawiam i z góry dzięki

djtommi
01-04-2014, 00:51
no raczej plazy go nei beda jadly a ja mam go w domu i jest spoko. zreszta widzialem go w wielu paludariach wiec raczej nei ma przeciwskazan.

mrmoon
01-04-2014, 05:39
płazy nie, ale karmówka moze. Pozatym roślina trująca, nietylko ma w sobie zwiazki szkodliwe, moze też je wydzielać. I dlatego pytam. Ale skoro móisz że widywałeś w paludariach to jestem spokojny :-)

zgrzewa
01-04-2014, 13:09
nie ma sięco niepokoić świetnie się u mnie sprawdza - poza tym karmówka najczesciej nie zdazy tknać niczego w terrarium :)

pudu
04-04-2014, 09:41
nie jest skrzydłokwiat jest ok, nawet może służyć jako roślina w aqwarium, pomimotego że w naturalnych warunkach rośnie na lądzie w zabagnionych miejscach...
http://markwood.w.interia.pl

Nefra
14-04-2014, 15:48
Jego odmiany sadzone są w akwariach i nie trują ani rybek, ani żabek.

mordd
15-04-2014, 00:37
W akwariach nie są sadzone. W akwaria są "wtykane" przez idiotów na krótki czas, po którym gniją. To nie są rośliny wodne. Poza tym w ten sposób stosuje się prawie wszystkie rośliny doniczkowe - o niczym to nie świadczy.

Nefra
15-04-2014, 02:47
Dzięki, za określenie mnie idiotką...nie ma jak kultura na forum...U mnie rośnie od pół roku, ma się dobrze ,potroił swą objętość i jeszcze mam z niego rozsadę...a jak ładnie kwitł ponad wodą...a może po prostu go wsadziłam, a nie wetknęłam????

mordd
15-04-2014, 03:35
Miałem raczej na myśli sklepy, któtre wciskają kupujacym rośliny doniczkowe do akwariów. Połowa asortymantu to draceny. W pół roku i kwiaty po prostu nie wierzę, ale to nie musi być wykładnia.
A podział między posadzeniem a wetknięciem rozumiem tak, że sadzi się roślinę w stosownych dla niej warunkach, umożliwiających jej pełen wzrost i rozwój. Wtyka się je dowolnie. Skrzydłokwiat nie jest rosliną podwodną, ma zuupełnie inną budowę - taką, która wyklucza jego przeżycie w takich warunkach. Między innymi pod wodą niemożliwa jest wymiana gazowa roślin o takiej budowie i rozmieszczeniu aparatów szparkowych. Również budowa i funkcje korzeni są u nich zupełnie inne.
Tak więc w akwarium posadzić się ich nie da, można je tam jedynie wetknąć...

42d3e78f26a4b20d412==