PDA

Zobacz pełną wersję : Co to za gatunek dzbanecznika??



Lukas_d2005
04-05-2014, 01:48
Na giełdzie przy ul.Równej widziałem dzbaneczniki,ba nie byle jakie ;) niektóre dzbanki to były prawie tak duże jak puszki od piwa,ale naewno to nie był te dzbanecznik co mieści 2 litry cieczy trawiennej :) Iiii...nie wiem co to za gatunek,podpisany nepenthes alata co jest absolutną bzdurą. Jego dzbanki miały kształ dzbanków alaty,z dobrze wywiniętymi krawędziami,zielone w czarno-fioletowe łaty,przy czym koloru zielonego było dośćmało widać spod tych plam.Dzbanecznik konkretny - liśći ponad 20 cm i po konkretnej cenie ;D Nie kupiłem bo nie wiedziałem co to za gatunek i nie chciałem wyrzucić,jak przygotuje jakąśkonstrukcje żeby była dobra wilgotność i sie dowiem o nim co nieco to kupie ;P

djtommi
04-05-2014, 01:51
moze to byla jakas hybryda alaty, sprawdz na www.nepenti.com to sie dowiesz pewnie bo tam maja fotki.

Lukas_d2005
04-05-2014, 02:02
no coż sprawdzałem najpierw żeby forum nie zaśmiecać ;] Ale poprawka dzbanki z budowy były niemal identyczne do n.miranda (widoczn w załączniku).

dega
04-05-2014, 16:01
jakby sie dalo zrobic zdjecie, to mozesz napisac post na cpuk forum - tam ci pomoga i ile bedzie to mzoliwe, gdyz w przypadku mieszancow rozpoznanie czesto jest naprawde trudne. wiem ze w marketach czesto N. x ventrata sprzedawali z kartka alaty, ale ten okaz, ktory opisujesz nim nie jest. jesli gatunek potzrebny ci do okreslenia typu gorski/niznny to powiem, ze wiekszosc mieszancow jest wytrzymala na domowe warunki
(selekcja ogrodnicza ;)
Pozdrawiam
Agata

42d3e78f26a4b20d412==