PDA

Zobacz pełną wersję : Nie puszcza dzbanków :/



Lukas_d2005
15-05-2014, 03:19
Mam dzbanecznika -n.alata jż koło 2 miechów. Odratowałem go z obi obciąłem suche dzbanki (u mnie usechł jeszcze jeden) i w efekcie zostały 4 dzbanki. Sytuacji jest już ustabilizowana,ma dobrąwilgotność podłoża i powietrza ale jest problem ,mimo to nie puszcza nowych dzbanków :/ Mimo moich usilnych starań końcówki pędów nadal przyschnięte. Co jest nie tak?? Problem może tkwić w tym,żę dzbanecznik stoi w miejscu mało nasłonecznionym (niestetyinaczej sie nie da) ?? Mam zamiar zamontowaćlampkę nad nim jakieś- 20 cm - i jeśli w tym problem to czy może to być zwykła żarówka czy wytwarza za dużo ciepła i lepiej jarzeniową??

mordd
15-05-2014, 09:20
Zwykła żarówka jest dla roślin wyłącznie źródłem ciepła. Zwykła świetlówka nie wiele daje bo to nie ten zakres. Zamontuj świetlówkę dla roślin.

Lukas_d2005
15-05-2014, 10:54
Ile taka kosztuje??

dega
15-05-2014, 13:02
z tego co pamietam to okolo 12-20 zl w elektrycznych, osram fluora lub philips aquarelle, a w akwarystycznych hagen (aqua-glo, flora-glo) i Sera Plant Color nawet kolo 60zl. sylwania gro-lux jest chyba pomiedzy tym. Moze ktos wie dokladniej i aktualniej.
z dzbanecznikami jest tak ze potrzebuja naprawde sporo czasu zeby sie zaaklimatyzowac. potzreba cierpliwosci. moze 4, 5 miesiecy w bardzo dobrych warunkach.
Pozdrawiam i zycze powodzenia.
Agata

42d3e78f26a4b20d412==