PDA

Zobacz pełną wersję : Usuwanie osadów z liści??



Lukas_d2005
17-05-2014, 15:05
NA liściach mojego dzbanecznika pojawiły się plamki osadu takiego jak w terra,jak to usunąć przecierałem szmatką,nic to nie daje :/ MAcie jakiś sposób??

Lukas_d2005
17-05-2014, 15:06
Osad oczywiście od zbyt intensywnego pryskania na rośline ;P NAwet na dole dzbanka pojawiło sie troche osadu od kropli spływających po nich...Jeszcze troche i mi stalaktyty wyrosną na tych dzbankavch :/

djtommi
18-05-2014, 01:56
uzywaj miekszej wody lub destylowanej to nie bedize takiego problemu a napewno nie w duezej skali, sprobuj to mikka woda delikatnie zetrzec powinno sie udac.

Lukas_d2005
18-05-2014, 08:06
Jaką miękka wodą? Próuje ją zmiękczyć jak sie da tzn to jest przegotowana i odstała woda :/ Nie chce mi sie targać 5 litrowych baniaków z wodądestylowan:/

A właśnie w jaki sposób zmiękczyć wodę liśćmi dębowymi (wiem z akwarystyki :D) ?? Do butelki z tąwodą propostu wrzucić troche liści,czy z tego trzeba jakiś"napar" zrobić ;D ??

Joanna J.
19-05-2014, 02:37
jeżeli stosujesz twardą wodę - a taką masz na pewno- to nic nie da gotowanie. Musisz jednak targać :) tylko miękka woda nie pozostawia osadu na liściach

Lukas_d2005
19-05-2014, 05:54
No dobrze ale mówi sięo naturalnych sposobach zmiękczania wody np liśćmi dębu (stosowane czasem przy akwariach typu "czarne wody" ) ponieaważ preparaty do zmiękczania wody są dość kosztowne na dłuższą metę,a nie za bardzo wiem gdzie mógłbym kupić wodę destylowaną. Więc pytam czy wystarczy do np butelki z wodą wrzucić nieco liści i poczekać? I ile musi tak stać (bo w akwariach często są zostawiane takie liście na dnie) ??

djtommi
19-05-2014, 10:09
sa sspecjalne filtry ktore zmiekczaja wode przez uzycie tam specjalnej zywicy.Nie mowie tu o filtrach odwroconej osmozy ktore sa najlepsze ale barodz droie a o takich innych filtrach ktore sa o wilee tansze i sluza wlasnie do zmiekczania jak znajde gdize to bylo to Ci to pokaze.

mordd
21-05-2014, 12:31
Kupić możesz na pierwszej z brzegu stacji benzynowej. Małe ilości można uzyskać z roztopienia lodu z zamrażalnika, ale destylowana jest bardzo tania i na pewno skuteczniejsza. Warto ją choćby raz na jakiś czas zastosować. Jeśli nie mieszkasz w centrum miasta to możesz w czasie dłuższego deszczu wystawić na zewnątrz rośliny do opłukania. Nie może to jednak być godzinny opad ale długotrwały. Niech najpierw opadną wszelkie syfy, potem wystawiaj rośliny.

Lukas_d2005
21-05-2014, 14:30
W tym problem że raczej mieszkam przy ruchliwej ulicy i podejrzeam że opday są kwaśne :/

42d3e78f26a4b20d412==