PDA

Zobacz pełną wersję : Usuwanie resztek z płapek muchołówek ?



Lukas_d2005
19-05-2014, 10:59
MAcie jakiś sposób na to? Bo próbowałem usunąć strawioną muchę wykałaczką i przez przypadek zamknąłem plapkę :/ na szczęście jutro się otworzy,co nie zmienia faktu że nadal nie wiem jak to zrobić? niby nic ale szkopuł w tym że kupiłem już z tąmucha przyklejoną do płapki i była ona nieco uschnięta,nie chciałem żeby sie rozpoczeły procesy gnilne i kit :/ Czy np silniejszy strumień z rozpylacza może wymyć tąśmuche a jednocześnie nie podrażnić włosków czuciowych ?

djtommi
19-05-2014, 11:46
wedlug opisow to wyschniete szczatki zwiewa wiatr wiec moze delikatny program w szuszarce sie zda tylko musi byc suchy juz pancerzyk.

Lukas_d2005
19-05-2014, 14:06
Eee no własnie nie bardzo :/ nie mam opcji zimnego powiewu w suszarce. W niektórych opisach ,jest że można wymyć rozpylaczem ,tylko że ta mucha już jest jakiśczas i sie przylepiła (przyschła) do płapki...No nic spróbuje z rozpylaczem,jak tylko otworzy się ta płapka ;P

Lukas_d2005
20-05-2014, 00:37
Extra,wziąłem z rozpylacz i teżsięzamkneła :/ JA już jej nie ruszam bo w końcu zgnije i tyle będzie :/

djtommi
20-05-2014, 02:30
a jaki to gatunek bo jesli jesli jakis nie bardoz wymagajacy to wystaw ja na dwor i moze natura zdziala swoje i jej zdmuchnie.

Lukas_d2005
20-05-2014, 03:34
To jest dionaea muncipula "red royal" (całość bordowa tylko obżeża pułapek zielone) Większośćdnia stoi na parapecie,natomiast na noc wstawiam za szybke we wnęce segmentu,stoi w tacy z wodą,która dodatkowo zapewnia odpowiednie parowanie. W bardzo słoneczne dni w dużym słoju wystawiam na balkon (osłona przed utratą wilgoci i jednocześnie wybarwiają się pułapki).

dega
20-05-2014, 12:21
starwionej muchy juz raczej plesn nie zlapie. no chyba ze bedzies zja polewal woda ;) zostaw tak jak jest. muche mozna usunac, jak naprawde ci przeszkazda, zaraz po otworzeniu pulapki, wtedy przez dzien, gora dwa nie ejst opna jeszce wrazaliwa na podraznienie. ale generalnie to taka mucha nie przeszkazda w zlapaniu i strawieniu nastepnej, a widokowo to przynajmniej widac ze skuteczna jest roslinka. pulapka i tak za jakis zcas uschnie, nie warto tracic roslinki energi :)

Pozdrawiam
Agata

Lukas_d2005
20-05-2014, 13:41
Ok zastawiam w spokoju ;) Czy wiecie ile tak naprawde razy jest w stanie zamknąc i otworzyc się pułapka? Czy zależy to od wielkości rośliny itp?

dega
21-05-2014, 10:21
tak, zalezy od wielkosci i kondycji calej rosliny, od tego czy lisc zamykal sie bez potzreby, od wielkosci pierwszej ofiary. zwykle (srednio) ok. 2 ofiary moze zjesc :)
Pozdrawiam!
Agata

Rehderi
06-06-2014, 04:49
Jak już chcesz koniecznie usunąc to mozęsz sprubować pensetą ale lepiej zostaw ją w spokoju. :)

pozdr, Bartek

42d3e78f26a4b20d412==