PDA

Zobacz pełną wersję : Muchołowka: oświetlenie



tełko
24-06-2014, 20:19
Ostatnio kupiłem muchołowke i mam maly problem. Uzadzilem jej duze akwarium z pokrywa i swietlowka> i mam teraz pytanie: czy waystarczy sama swietlowka czy musze przeniesc akwarium do miejsca oswietlonego przez slonce.??????podloze jest wyozone mata kokosowa a doniczka stoi na podstawce z woda. w akwarium jest dosc cieplo i wilgotno widac to po zaparowywaniu szyb.

zolax
25-06-2014, 02:20
Jesli to jakas specjalistyczna swietlowka (sylvania glolux, osram flora,...) to powinna wystarczyc. A jesli nie to jednak przydalo by sie troche slonca (nie musi stac bezposrednio na np. parapecie, wystarczy oswietlone sloncem miejsce). Na pewno wtedy bedzie szybciej rosla i bardziej sie wybarwiala (jak to nie zielony gatunek).

dega
25-06-2014, 05:03
powiedzialabym, ze pod swietlowka bedzie wegetowac, a pod slonecznym swiatlem bedzie rosla. mucholowki sa wybitnie swiatlolubne, wiec jesli masz mozliwosc to polecam przestawic, na pewno bardzo jej to pomoze. co do swietlowki, zalezy jeszcze jaka moc i odleglosc .
Pozdrawiam
Agata

tełko
25-06-2014, 05:20
dzieki. mam jeszcze jedno pytanie. w doniczce jest pelno malych naszczepek pulapki sa pale wiec co mam teraz zrobic przesdzic je??

dega
25-06-2014, 13:37
mozna przesadzic jak najbardziej, tylko trzeba ostroznie, tak zeby kazda "odnozka" miala choc kawalek korzenia/klacza. te male dosc ladnie rosna, przynajmniej u mnie tak bylo.
Pozdrawiam.
Agata

42d3e78f26a4b20d412==