PDA

Zobacz pełną wersję : Jak hodowac??



ademar
21-09-2011, 07:20
poszukuje jakiegos mniejszego pokarmu dla modliszek niz muszki owocowki.

Co to moze byc??

Slyszalem o jakims molu bartniaku, jak go karmic (swetrem?:) skad go wziasc, moze ktos go ma??

Pomocy !!! bo modliskzi sie narazie boja muszek owocowek :)

POZDRAWIAM ADEMAR

ademar
22-09-2011, 12:25
co jest??? Bo mi modlichy zdecjna, nie jestem pewnien czy jedza te muszki. Mantid, włochaty, co jest??

POZDRAWIAM ADEMAR

mantid
22-09-2011, 16:39
Dobre są rybiki cukrowe, mikroświerszcze (świeży wylęg), ....
mlode Ameles (jak sądzę o nie chodzi jedzą też chyba roztocza).

Mole woskowe (barciaki) jedzą jak sama nazwa wskazuje wosk - pojedz do jakiegoś pszczelarza (on będze się zarzekał że u niego nie ma barciaków bo to wstyd - ale one zawsze są ) ja kupowałem plastry wosku po około 1 -2 PLN za sztukę.

Jak będziesz miał wosk i mole to weź 3-4 litrowy słoik wepchnij do niego duzo wosku i wpuść dorosłe ćmy lub larwy (pod wieczko) przykryj kawałkiem materiału (nie gazą) i zawiąż sznurkiem lub recepturka (tak żeby materiał ściśle przylegał do szyjki słoika).

Po jakichś 2 tygodniach od wpuszczenia dorosłych będzie pełno małych larw (nadają sie dla małych modliszek), które błyskawicznie rosną.

Tempo dojrzewania regulujesz ilością pokarmu (jak jest duzo larw to tak żrą że słoik rozgrzewa się prawie do 40 stopni !!!!) im cieplej tym szybciej rosną i szybciej sie przepoczwarzają.
Mole woskowe nie jedzą ubrań (larwy mogą wgryzać się w okladki od książek). Jeśli potrzebujesz przystopowac hodowlę to przestajesz karmić - larwy robia sobie oprząd i czekają na zmiłowanie (2-3 miesiące na przykład)

Dla modliszek takich jak Gongylus to super pokarm - gady (kameleony zwłaszcza) tez je uwielbiają.

ademar
23-09-2011, 08:44
Dzieki mantid z ciebie jest naprawde rowny gosc !!!!

POZDRAWIAM ADEMAR

42d3e78f26a4b20d412==