PDA

Zobacz pełną wersję : MODLISZKI!!!!!!!!!!!!!!



sop
14-10-2011, 14:51
WItam! Poszukuje chodowcow modliszek ktorzy maj juz doswiadczenia w hodowli.Chcialbym wysluchac rad jakis na temat ich hodowania i jakie sa dobre dla poczatkujacego.Chcialbym zaczac hodowle tylko nie wiem ile modliszki kosztuja.POZDRAWIAM<sorki za bledy>:))))))))))

mantid
15-10-2011, 06:57
Na pocżątek powinieneś sprawić sobie jakiś gatunek Sphodromantis, są stosunkowo duże, nie ma problemu z ich karmieniem, nie musza miec tez specjalnych warunków.

Wystarczy pojemnik 20x20x20 cm, troche torfu lub torfu z piaskiem na dnie, jakaś roślinka i trochę patyków. Temperatura w granicach 25-30 stopni i umiarkowana wilgotność (raz na kilka dni troche spryskaj wodą ale bez przesady).
Jako pokarm muchy, swierszcze karaczany (oczywiście tylko żywy pokarm).

To takie podstawowe i bardzo ogólne informacje ale na początek powinny wystarczyć - jeśli masz jakieś bardziej konkretne pytania to wal smiało.. Myślę że będe mogł Ci jakoś pomóc, wprawdzie do tej pory hodowałem tylko około 60 gatunków (jest ich ponad 2300 ) ale udało mi się zdobyć trochę doświadczenia...

pozdrawiam

sop
15-10-2011, 14:27
WItam dzieki za porade.mam jeszcze jedno pytanko a wlasciwie dwa.Czy masz moze ta modliszke?Podaj swoj nr gg to jeszcze pogadamy.Pzdrawiam

mantid
16-10-2011, 07:57
przykro mi ale nie uzywam gg....
Nie mam wtej chwili zadnych modliszek typu Spodromantis ale mysle ze nie bedziesz mial duzo problemu ze znalezieniem ich w sklepach.

42d3e78f26a4b20d412==