PDA

Zobacz pełną wersję : modliszka



kolorman
30-12-2011, 00:26
witam mam pytanko nigdzie nie moge znalezc wiadomosci o hierodula patalifera prosze o jakies namiary do opisow.aha jeszcze czy mozna ja polaczyc z gastrica. pozdrowienia

kudlaty
30-12-2011, 02:23
Cześć,

Wiadomości odnośnie ogólnych warunków hodowli modliszek znajdziesz na stronie: http://www.isopoda.net/articoli/mantids_keeping.html.
Pomio tego że nie dotyczą one bezpośrednio twojej hieroduli uwazam je za wystarczające w przypadku twojego gatunku(będącego jednym z prostszych w utrzymaniu).
Co do drugiej części tojego pytanie to pomimo, że nie do końca ją rozumiem odpowiedź na pewno brzmi NIE. Łączenie tych gatunków rozumiane jako wspólna hodowla jest nieopłacalne ze względu na ich dużą agresywność. Nie możliwe jest też połączenie tych gatunków w celu kopulacji i uzyskania potomstwa.

Pozdrawiam

mantid
30-12-2011, 08:03
Modliszki z rodzajów Hierodula i Sphodromantis nie nadają się do hodowli zbiorczych - trzeba je rozdzielać wkrótce po wykluciu z kokonu.

O ile mi wiadomo nikt nie otzrymał krzyzowek miedzygatunkowych modliszek.

kolorman
31-01-2012, 03:57
dzieki chodzilo mi o krzyzowke ale i tak sprubuje

mantid
31-01-2012, 04:08
no coz, probuj. Jesli czujesz sie na silach do ulepszania natury nie widze przeszkod. My z kudlatym po 10 latach hodowania modliszek i doswiadczeniach z kilkudzieisecioma gatunkami jeszcze do tego nie doroslismy.

Paradoxa
08-02-2013, 07:42
Moim zdaniem mozna sprubowac połonczyć po ostatniej wylince poczekac z 3 tygodnie i samca postawic na samice :)

42d3e78f26a4b20d412==