PDA

Zobacz pełną wersję : objawy zbliżającej sie wylinki i modlich



Foxtrott
04-04-2012, 12:04
jak to jest przed wylinką??
wiem, że modliszka przestaje jeść.
co jeszcze świadczy o zbliżającej się wylince o modliszki??

corno
04-04-2012, 16:43
Właśnie.
Czy po wyglądzie modliszki da się to stwierdzić?
Ja z doświadczenia wiem, że jak układa się notorycznie głową w dół to się zbliża wylinka, ale czasem tak wisi bez powod, bez wylinki.
Może tak jak u węży? Kolor skóry, oczy matowe?

kolorman
04-04-2012, 23:37
Witam moje modliszki przed wylinka ukladaja sie glowa w dol ale w troche innej pozycji niz zwykle tzn.jak zawisnie to na wyprostowanych odnozach ,natomiast co do koloru to faktycznie staje sie bardziej matowa szegolnie w okolicy glowy,tuz przed wylinka znacznie rozjasnia jej sie okolica miedzyoczodolowa.

mantid
05-04-2012, 08:15
Tuz przed wylinka na pronotum mozna zaobserwowac matowe wybrzuszenie - tam pęka pancerzyk i tamtety modliszka wydostaje sie z wylinki.

Z reguly modliszki wspinaja sie ku gornym partiom terrarium i zwieszaja na wyprostowanych nogach glowa w dol. Przygotowanie do wylinki trwa zreguly bardzo krotko, poza moze ostatnia wylinką..... Lepiej wiec prowadzic notatki i starac sie przewidywac moment wylinki - da sie to osiagnac z duza precyzją. Z reguly wieksze modliszki przechodza wylinki o zmierzchu i o swicie.

corno
05-04-2012, 13:03
a jak to jest u H. membranacei i gastric?

MARIKA.
09-04-2012, 04:18
U GASTRIC JEST TAK SAMO WŁAŚNIE MOJA MODLISZKA TO PRZECHODZ TYLE ŻE TRWA TO JUŻ OKOŁO DWÓCH TYGODNI I JESZCZE SIĘ NIE ROZEBRAŁA

42d3e78f26a4b20d412==