PDA

Zobacz pełną wersję : Modlicha - kilka pytan na wstepie.



Grzechoo
02-07-2012, 03:22
witam potanowilem zaczac hodowle modliszki :-)))
pierwszy krok za mna teraz czas na drugi. i tu schody, nie takie wielkie ale jednak. nie wiem jaka rosline zasadzic w terrarium i czy sadzic ja bezposrednio w podlozu czy nie??? przeczytalem tez ze w terrarium warto zastapic zwykla zarowke swietlowka, podobno dobrze wplywa na rosliny. co o tym sadzicie???

Korgan
02-07-2012, 03:32
W terrariach mam sztuczne roslinki dla modliszki nie ma to różnicy. Jesli zdecydujesz sie na zywe to zadna swietlówka nie jest potrzebna.

Jakubik
02-07-2012, 04:05
Tzn świetlówka nie jest konieczna, ale przydałaby się. Jeżeli ja miałbym mozliwość zamontowania jej to nie wachałbym się. Będziesz mógł lepiej obserwować swoją modliszkę jak i zwiększy to wzrost rosliny. Jezeli jednak terra stoi w zacienionym miejscu to wydaje mi się ze swietlówka jest konieczna.

Robal
02-07-2012, 09:38
Ja nie radzę, terrarium dla modliszki za zwyczaj nie jest duże, sprostuje jest na tyle małe, że roślinka się w nim nie mieści albo wchodzi, ale ma mało miejsca a to dobrze rośliną nie robi, pomysł ze świetlówką też nie jest dobry, ponieważ świetlówka do roślin też się tam nie zmieści a przez szybę promienie UV nie dotrą na dodatek oprawki do świetlówki są dosyć drogie. Jest jeszcze żarówka grzewcza z UVA, ale ona spali roślinę. Pozostaje ci bluszcz, który nie potrzebuje dużo światła, zmieści się (tam gdzie trzeba) i w ogóle jest wytrzymały, albo kupno dużego terra razem z całym ekwipunkiem. Wybór należy do ciebie.

mantid
02-07-2012, 11:31
Po pierwsze pokrywe terraium najlepiej zrobicz siatki więc swiatlo będzie dostawać sie do terrarium. A jak podkreslalismy w opisach wazna jest wentylacja, ktora da sie zapewnic tylko jesli pokrywa jest azurowa......

Oprawa do swietlowki jest moze droga, ale za to swietlowką 20W mozna oswietlic kilka terrariow. Zwykle zarowki zra wiecej pradu wiec oszczedność żadna (chyba ze to mama i tata płacą za prąd).
Swietlowka daje chlodne swiatlo bardziej zblizone do dziennego.

Co do terrarium, to bluszczyk jest zupelnie OK.
Terrarium dla doroslych owadow moze byc calkiem spore - kiedys trzymalem kilka sztuk Heterochaeta strachani, a potem G. gongylodes w terra 80x50x60 cm..... Roslinek dalo sie tam posadzic calkiem sporo.

mantid

Grzechoo
03-07-2012, 15:38
dzieki wszystkim za odpowiedzi jeszcze sie zastanowie pozdro

42d3e78f26a4b20d412==