PDA

Zobacz pełną wersję : SKANDAL!!!!



Grzechoo
20-07-2012, 11:43
Warszawa miejscem nieprzyjaznym dla terrarystow :(((
chcialem kupic terrarium dla modliszki, poniewaz gotowego nigdzie nie znalazlem postanowilem zamowic. o ile w biofilu takie terrarium kosztuje 36 pln to w sklepach w ktorych pytalem podawali mi cene okolo 70 pln. nic w tym dziwnego w koncu do kosztu materialow i robocizny szklarza doliczaja swoja marze. ale cena jaka mi podal gosc w zoo markecie na pl. unii lubelskiej mnie dobila. a wiec tarrarium o wymiarach 20x20x30 (szer x dlug x wys) z oswietleniem to wedlug niego koszt rzedu 400 pln!!!! bez oswietlenia okolo 200! musze mu przyznac ze jako jedyny wiedzial o czym mowi i nie probowal mi wmowic ze "dla takiego malego zwierzatka terra o wysokosci 15-20 cm wystarczy". po tej przygodzie cos we mnie peklo i postanowilem sam skleic terra. a co tam jak inni potrafia to ja tez. mam tylko problem bo nie bardzo wiem jak powinna wygladac dolna wetylacja ze schodkiem zeby ziemia zostawala w terra. jak ktos ma jakies zdjecia lub szkice to bylbym wdzieczny. i jeszcze jedno pytanie czy na tym zadupiu gdzie mieszkam dostane gdziesz sietke do wentylacji i prowadnice (ale nie do drzwiczek mijanych tylko pojedynczych wysuwanych go gory) z gory dzieki za odpowiedzi

mantid
20-07-2012, 13:53
witam.

Szybe polecalbym wyjmowaną bez prowadnic po prostu doklej od dolu dwa paski szkła a od góry skobelek. Wierzch terra oklej gazą opatrunkowa na silikon - w razie czego mozna odciąc i przykleic nową. Wentylacja na dole nie jest potrzebna, chyba z zabierasz się z ajakies Hymenopodinae.....

Kociak
29-07-2012, 01:37
Zgadzam się z Grzechoo. To skandal, że w niektórych miejscach żądają duże pieniądze za coś co w innym miejscu można kupić za grosze. Ale no cóż dzisiaj jest tak, że liczy się tlko $$$$$$$$$$$$

42d3e78f26a4b20d412==