PDA

Zobacz pełną wersję : muszki owocówki dla modliszek....



bronek997
03-10-2012, 12:07
mam pytanię, czy próbował ktoś w ostatnim czasie zakładać hodowlę muszek owocówek???
ja od 4 dni mam wystawioną butlę z papką która ma je zwabić i żywić (bułka, woda, wiśnie z kompotu, cukier- dzisiaj dodałem konfiturę z żurawiny i kawałki świeżego jabłka) ale żadnej muszki tam nie ma... teraz butelka jest w piwnicy, wcześniej była na zewnątrz budynku która lokalizacja jest lepsza ???(w piwnicy jest ok 18stopni celsjusza)czy mają na to wpływ składniki papki, a może to że butelka w której jest hodowla jest po wódce (wygotowałem ją), a może zbyt niska temperatura na dworze ???
następne pytanie- czy mógłbym karmić małe modliszki L1 pociętym mączniakiem wymachując nim na pęsecie przed "nosem" modliszki ????

Double
03-10-2012, 12:12
bronuś, nie zauwzazyles ze jest praktycznie zima? teraz to juz niestety zadnego robactwa nie znajdziesz (prawie), a muszki nie biora sie z powietrza. sporbuj zdobyc je z jakiejs stalej hodowli prywatnej ale tez niektore zoologiki czy wedkarskie takie maja

kudlaty
03-10-2012, 18:08
Modliszki L1 raczej nie nakarmisz mączniakiem(nawet porjowanym ;)) - sugeruję wylęg karacznów albo świerszczy

PAwcIO
03-10-2012, 19:15
Piwnica to nie najlepsze miejsce na szukanie muszek (jest ciemno a one do światła lecą), ale poczekaj aż papka zacznie wydzielać kwaśny zapach to może jakieś się zlecą:). Temp. jest ok.

42d3e78f26a4b20d412==