PDA

Zobacz pełną wersję : Roztocza na modliszce



Mimi.
01-11-2012, 14:09
Kiedyś zauważyłemze na moim dorosłym samcu gastricy kolo na glowie koło czułek jest jakaś taka dziwna bialawa kropelka, taka minimalna. ale się wbytnio nie przejołem ale teraz są już takie 3 obok siebie i to chyba jednak są roztocza (wczas sie skapłem) tymbardziej ze modliszka nie ma apetytu a z tydzień conajmniej nie jadła.
Macie jakies metody? Chodzi o to że to jest takie małe ż ja to nawet dobrze nie widzę więc usunąc pensetą nie ma szans..... może jakies środki? ale żeby modliszki nie zabić? zupełnie nie wiem co mam robić.

KaczmarP
01-11-2012, 17:11
Witam

Mimi gdzie widziales dokladnie te kropelki ????!!!!!???? Moze to co widzisz to przyoczka ???

Mimi.
02-11-2012, 01:05
Tuż za czułkami. nie oprzyglądałem się zbytnio bo bardzo małe... co to są przyoczka???

kudlaty
02-11-2012, 05:26
:D KaczmarP miał zdaje się rację. :P
Przyoczka(ocelli) to prymitywny narząd wzroku, którego funkcja nie jest jeszcze do końca poznana. Są one z regóły bardziej rozbudowane u samców(latających gatunków) niż u samic. Prawdopodobnie ułatwiają orientację podczas lotu i informują o natężeniu światała.

Pozdrawiam

KaczmarP
02-11-2012, 06:42
Witam

Z tego co ja wiem przyoczka reaguja tylko na swiatlo ( DZIEN - NOC )

Mimi.
02-11-2012, 13:31
Aaaaaa dzieki... a już sie zaczynałem martwić:) mam chyba jakąś manię bo u ptasznika roztocza okazaly sie zwyklymi ziarnkami piasku hehe;-)
Tak to jest dorosły samiec gastricy wiec napewno macie rację :) nie wiedziałem o takim czymś...... ale samiec hieroduli chyba tez takie miał.

mantid
04-11-2012, 02:33
wszystkie modliszki maja przyoczka - sa to dosyc prymitywne narzady wzroku, sluzace do okreslania natezenia swiatla

42d3e78f26a4b20d412==