PDA

Zobacz pełną wersję : rozmowy o modliszce



ross
13-11-2012, 04:56
Jest kilka pytan ktore nie maja odpowiedzi na tym forum.
1)Po ktorej eLce mozna przeniesc modliszke do glownego terrarium.
2)Jak czesto je karmic?
3)Czy to dobrze jak podstawowym jedzeniem sa muchy, a od czasy do czasy np bialy robak lub w przypadku doroslych podliszek karaczan albo swierszcz?
4)15x15x30(dlu x szwr x wys) jest dobre dla Doroslej gastricy i membraceay?

Double
13-11-2012, 07:40
1) po której elce nie wiem, ale ja swoje przenioslam (gastriki) do terra docelowego o wymiarach 17-17-30 jak miala juz jakies 3cm dlugosci.
2) nie da sie okreslic co ile karmic, najlepszy jest sposob poprzez obserwowanie odwloka - odwlok dobrze odzywionej modliszki powinien byc stale ladnie zaokraglony, nie za pękaty i nie za płaski. ja swoje czasem karmie codziennie, czasem co 5 dni, to zalezy czy sa glodne, nigdy na siłe.
3) mysle ze najlepszym pokarmem podstawowym tak czy siak dla mlodych czy doroslych sa odpowiedniej wielkosci swierszcze i maczniaki. calkiem male modliszki moga miec trudnosc ze zjedzeniem bialego robaka, wtedy sie malutkie maczniaki albo swierszcze. muchy raczej powinny byc dodatkiem. karaczany zielone (p. nivea) sa bardzo dobre dla doroslych i prawie imago.
4) z doswiadczenia wiem ze dorosle ruszaja sie raz na ruski rok, wiec w zasadzie takie terra jest odpowiedniej wielkosci. jednak bardzo wazne jest zeby modliszka miala duzo przestrzeni w 'pionie', tj troche dupereli na dnie, i patyczek dwa siegajace sufitu (stare modlichy glownie siedza na suficie)

Fredomirek
13-11-2012, 07:40
Na część z tych pytań ross były odpowiedzi udzielane wiele razy..

1) Jest nawet w opisie 5-6 wylinka,
2) Żeby miały pełen odwłok,
3) Najlepiej urozmaicać pokarm jak najbardziej, ale wg. mnie dobrze odżywione muchy będą dobre,
4) 15x15x30 jest dobre dla S. gastrica i H. membraNACEA

Pozdrawiam, Piotr

Fredomirek
13-11-2012, 07:48
Ale się Double zgraliśmy - minuta różnicy ;)

Pozdrawiam, Piotr

piteer
15-11-2012, 08:18
Do docelowego terra modliszka powinna być wsadzona jak jest L7.Ja swoje karmie czasem codziennie czasem co 2-3 dni( patrz na odwłok ale np 5 dnij to zaduża przerwa)
uważaj !niedawaj modliszce jeść 2dnij przed wylinką i jak niebedzie chciala to też niedawaj.Terra15x15x30 bedzie dobre.co do pokarmu to słyszalem że im bardziej różnorydny to troche większa urosnie(staraj sie jej dawać np: raz świerszcza raz maczniaka ,barciaka wiekszego,muche itp),ale jak będzie jadła ciagle to samo to sie nic niestanie(chociaż czasem są wybredne!)

42d3e78f26a4b20d412==