PDA

Zobacz pełną wersję : Dla czego Gastrica sie nie porusza?



ross
22-11-2012, 09:37
Moja Gastrica L5 ladnie je nie mam z nia problemow. Jednynie co to ona wogole sie nie rusza. Wiem ze modliszki to nie chomiki co caly czas biegaja, ale zeby modliszka od miesiaca wogole sie nie ruszala albo ruszala nie wiele? Wogole od miesiaca (czyli od momentu przelozenia do nowego tera zamieszczam jego fotke) sie porusza niewiele i tylko po przykrywce. Jak wpuszam dla niej muche to czega az mucha wejdzie do gory i wtedy ja chwyta. Terrarium spryskuje co 3 dni. wentlacja to gora i bok. Jako podloze uzywam zwyklej ziemii do kwiatow. Wysokosc to 16cm a srednica 9cm. Co jest nie tak?.Terrarium to odcieta butelka, podloza dalem 2.5cm.

Fredomirek
22-11-2012, 09:55
Modliszki z natury sa spokojne, czekaja na ofiare i cap! :) Chociaz jak sa troszke glodniejsze to sie efektownie ruszaja :D, moja gastrica L4 dzisiaj na swierszcza skoczyła (!) z galezi :D

Pozdrawiam, Piotr

Remus
22-11-2012, 10:09
Modliszki już takie są troche leniwe.Gastrica to już w szczególności jest leniwcem.Czeka aż ofiara podejdzie jej pod nos i dopiero chwyta.No chyba że jest bardzo głodna to wtedy troche będzie polować ;)))

PULSAR
22-11-2012, 11:48
Gastrica, nie jest leniwcem, jesc agresywna. Czesto (zwlaszcza samice imago) sciga ofiare, co u wielu modliszek jest rzadkoscia.

solo
22-11-2012, 11:58
Spróbój ciut zmienić terra. Wstaw jakąś roślinę, patyk czy coś w tym stylu. Generalnie lubią się ruszać ale bywają złośliwe:) egzemplarze, które nawet przy 100% prawidłowym chowie będą siedziały całymi dniami na pokrywce terra i czekały na jedzonko. Powodzenia.

Remus
22-11-2012, 13:48
Pulsar może u Ciebie ganiała za pożywieniem,ale ja mam 2 samce i są bardzo leniwe :))

Fredomirek
22-11-2012, 14:37
Dorosłe samce mało jedzą (wiem z doświadczenia) ale Twoje są przed ostatnią wylinką to nie wiem :). Może po wylince się zmieni kiedy będą "poszukiwać" samicy :)?

Pozdrawiam, Piotr

Remus
22-11-2012, 15:05
No może to sie zmieni,ale jak narazie to nie mam samicy skąd wziąć :(((

mantid
23-11-2012, 10:18
Obstawiam, że ma troche za chłodno, spróbuj poniesć temperaturę.

PULSAR
23-11-2012, 13:21
Samce po ostatniej rzeczywiscie robia sie ruchliwe.
W ogole czy jest mozliwe ze wyczuwaja w jakims malym stopniu feromony innych gatunkow?
Moj r. basalis swiruje jak znajdzie sie w poblizu terra z samicami hierodula membranacea.

Fredomirek
23-11-2012, 16:49
Pulsar skoro na ludzi działają feromony świń :D to może modliszki nie zwracają uwagi na gatunek ;) Kiedyś był przypadek okopulacji dwóch innych gatunków :)

Pozdrawiam, Piotr

PULSAR
24-11-2012, 09:23
Tak, samiec mogl kopulowac jesli wyczul feromony swojej samicy a podstawiono mu inna. Ale interesuje mnie czy one w ogole sa w stanie wyczuwac feromony innych gatunkow.

42d3e78f26a4b20d412==