PDA

Zobacz pełną wersję : Zdeformowana noga :(



PaWeL^
01-12-2012, 02:10
czesc

dzisiaj moja modlicha (H.Membranacea) przeszła wylinke ma juz z 5 cm ciałka i tutaj pojawil się problem ponieważ noga uległa deformacji za stawem kolanowym a mianowice noga odgiela się w drugą strone tworząc łuk :(((( modlicha stoi na 3 nogach a tamta wisi bezwładnie w dół :(( i tutaj pytanko, wiem, ze w takim momęcie powinno się amputować noge, tylko jak ? odiąć malymi ostrymi nożyczkami tuż przy stawie udowym ? (tam gdzie noga wychodzi z tułowia) :/ trzeba jakos zabezpieczyc miejsce odcięcia ? przełożyć ją do innego pojemnika z papierowym ręcznikiem na dnie ?

z góry thx za rady :)

PaWeL^
01-12-2012, 03:33
eeeeeee noga już ucięta, nie uciołem jej na stawie udowym, lecz kolanowym :) myślałem, ze będzie gorzej, ale ona jak gdyby nawet tego nie poczuła :]

kroni
01-12-2012, 04:56
niepotrzebnie.to sie czesto zdarza,a modliszki to nie owady biegajace za porzywieniem ,chyba że chodzi ci o aspekt wizualny ale i to można sobie odpuścić.pozdrowienia

mantid
01-12-2012, 11:51
aspekt wizualny ????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bardzo donbrze ze odciales (patrz FAQ) powinienes raczej amputowac noge calkowicie....


pozdrawiam

PaWeL^
02-12-2012, 05:23
calkowicie ? wydaje mi sie ze noga byla tylko uszkodzona od kolana w dół, dlatego odciąłem tylko w polowie ? i co teraz mam zrobic ciąć jeszcze raz ?

42d3e78f26a4b20d412==