PDA

Zobacz pełną wersję : Agresywny samiec



king
01-12-2012, 11:53
od pewnego czasu probuje doprowadzic do kopulacji pare doroslych popa spruca (samiec jest 2tyg na imaginalnej, a samica 3tyg). pare minut temu dopuscilem je na dywanie. samie przez pewien czas czail sie za samica, a potem nagle dziabnal ja w odwlok, ale naszczescie nic powaznego sie nie stalo.
PS a wlasciwie czemu nie chca kopulowac? (podczas laczenia nie udaja patykow, zdarza sie nawet ze samiec goni samice, a samica ucieka i przyjmuje postawe obronna)

mantid
01-12-2012, 12:04
kilka rad:

- staraj sie laczyc je nie na dywanie ale w terrarium (w terrarium w ktorym jest samica) po pierwsze jest tam wyzsza temperatura, po drugie wyzsze stezenie feromonow wydzielanych przez samice - jedno i drugie moze dzialac stymulujaco na samca
- daj samicy cos do jedzenia (cos duzego, zeby miala zajecie)
- jak samica zacznie jesc wez samca i zacznij delikatnie dmuchac na samice
- gdy samica przestanie zwracac uwage na dmuchanie postaw tu za nia samca i dalej dmuchaj....
- samiec powinien wejsc na samice i zaczac....
- jesli nie zacznie zostaw go za samica..... i czekaj, mozesz od czasu do czasu dmuchac.

powodzenia

PULSAR
01-12-2012, 12:45
Za 4 dni ja tez bede laczyl popy, zobaczymy jak mi pojdzie:) dam znac.

king
01-12-2012, 13:38
probowalem laczyc je w terrarium wczesniej i bylo tak samo, a gdy probuje dac cos samicy (normalnie lub z pesety) to atakuje pokarm jak przeciwnika, czyli go nie lapie tylko odstrasza

m.borkowski
01-12-2012, 15:58
mantid napisał(a):

> - jak samica zacznie jesc wez samca i zacznij delikatnie
> dmuchac na samice

Myslalem ze to chodzi o to, zeby samice dmuchal samiec, a nie hodowca :)

Chodzi o to, zeby zdmuchnac feromony w strone samca, czy o ruch powietrza?

Pozdrawiam,
Borek

mantid
01-12-2012, 17:06
generalnie w ostatecznym rozrachunku dmuchnać samice ma samiec.....
ruch powietrza ośmiela samce i usypia czujność samicy.... wtedy dmuchanie bierze na siebie samiec....

PULSAR
02-12-2012, 03:06
:) W ogole ruch powietrza wplywa na ruch modliszek, czuja sie one wtedy nie zauwazone przez potencjalnych wrogow, bo poruszaja sie ruchem kolyszacym zgodnie z kirunkiem wiatru.

42d3e78f26a4b20d412==