PDA

Zobacz pełną wersję : co sie dzieje z moją popa.sp



piteer
06-12-2012, 04:49
Jedna z moich popa.sp(samica) chyba przymierzała sie do zrzucenia wylinki.Niejadła 4 dni.Jednak Gdy przyszedłem ze szkoły patrze a jej cieknie coś zielonego z tyłka(hemolimfa).Niewiem co się z nią dzieje jest L8 ,miała dobrze zraszone terra itd.Słyszałem że posypuje się czymś(chyba mąką przenna ale niejestem pewien).Czy modliszka w takim stanie moze przejść wylinke ??,czy to długo jej jeaszcze będzoie ciekło??.Z góry dzięki za odpowiedzi.pooooozdrooooooofka.Piteer

Jaca
06-12-2012, 05:02
Wydaje mi się, że modliszka uległa zatruciu. Rokowania niezbyt pomyślne. Zmniejsz jej wilgotność i zrób kilkudniową głodówkę, zmień rodzaj podawanego pokarmu.

kudlaty
06-12-2012, 17:29
Jezeli odwlok nie zostal w żadnym miejscu uszkodzony to samica po prostu pozbywa sie nadmiaru wilgoci. Rzeczywiscie lepiej przestan zraszac terra.
Modliszki czesto w ten sposob wydzielaja nadmiar plynu(czasami wydostaje sie on tez przez otwor gebowy w postaci ciemnej wydzieliny).

piteer
07-12-2012, 05:58
yyy....o qrcze masz racje kudłaty wiecej jej zraszyłem bo powinna mieć wylinke .Ale czy jej nic niebędxzie??

m.borkowski
08-12-2012, 07:48
He, fajną gafę strzeliłeś :)

Dopiero teraz do mnie dotarło, że masz na myśli konkretny gatunek - Popa spurca. W systematyce zapis Popa sp. oznacza - o ile pamietam - Popa species, czyli dowolny gatunek Popa, coś tak jakby Popa *.* :)

Jak jest tu jakiś biolog zawodowiec niech mnie poprawi, jeśli głupoty piszę.

Pozdrawiam,
Borek

m.borkowski
08-12-2012, 16:17
A tak w ogóle to jak - przestało cieknąć? I co z wylinką?

Pozdrawiam,
Borek

piteer
09-12-2012, 03:45
cieknąć przestało, ale jast taka słaba że nawet chodzić niemoże ,niechce jeść, i ztej hemolimfy zrobiła się taka czarna twarda grudka której nawet pensetą niemoge zgnieść!!.Niestety niedługo padnie;(((((((((( jest zasłaba na wylinke

Jaca
09-12-2012, 04:23
jednak miałem rację - zatrucie :(

42d3e78f26a4b20d412==