PDA

Zobacz pełną wersję : Co z nim robić??



MTI
10-12-2012, 09:22
Ja chyba mam pecha do gastric.
Zamówiłem samca dla mojej samicy. Przyjechał do mnie priorytetem (21.01.2004-a 18.01 miał imaginalną wylinkę), gdy zacząłem go porządnie oglądać zauważyłem cos dziwnego na skrzydłach (sami zobaczcie http://www.phg.republika.pl/kokon.html). Wygląda to tak jak by w wewnętrznym skrzydle nazbierał się jakiś żółty płyn (może hemolimfa). Oprócz tego odwłok po boku, na łączeniu sygnetów, niedaleko tego pęcherza, jest jak gdyby troszkę pogięty.
Ale to nie koniec wczoraj zauważyłem ze dzieje się jeszcze cos i nie wiem kompletnie o co chodzi, wygląda jak gdyby cos mu wychodziło z odwłoka. Jestem już maksymalnie wkurzony. To miał być mój reproduktor a nie kolejne zmartwienie na głowie.
Odpiszcie cos, czy juz spodkaliscie sie z takim przypadkiem. I czy bedzie jeszcze w stanie zapłodnic moją samice??

m.borkowski
10-12-2012, 16:10
Może się odmroził po drodze? Jeżeli taki pęcherz to jest reakcja na odmrożenie i ma drugi podobny w odwłoku, logiczne by było, że mu ten wewnętrzny wypycha ze środka na zewnątrz co się da. Ale to tylko takie moje gdybanie i myślenie na głos, nie ma zielonego pojęcia o co chodzi. Daj znać czy przeżył (i czy dmuchnął Twoją samiczkę :)

Pozdrawiam,
Borek

MTI
10-12-2012, 23:26
Narazie zyje i nic nie wskazuje zeby miał pasc. Je regularnie jest dosuc ruchliwy i z lataniem tez nie ma problemów. Nie wydaje mi sie zeby te nazady to przez odmrozenie bo to pojawiło sie kilka dni po tym jak otrzymałem przesyłke. Planowany czas kopulacji za 6 dni. Zobaczymy co z tego wyjdzie?

m.borkowski
19-12-2012, 16:27
MTI napisał(a):

> sie kilka dni po tym jak otrzymałem przesyłke. Planowany czas
> kopulacji za 6 dni. Zobaczymy co z tego wyjdzie?

No i jak?

Pozdrawiam,
Borek

MTI
21-12-2012, 18:02
Narazie jeszcze nie przejawia zainteresowania samicą. Może jeszcze troche trzeba poczekać. Jak zacznie wariowac w terarium po tym jak poczuje samice to zrobie drugą prónę i w tedy dam znać.

42d3e78f26a4b20d412==