PDA

Zobacz pełną wersję : straszyki w 2 metrach



no3l
11-01-2013, 04:31
Tak to terrarium ma naprawdę 2 metry tzn. 2m długie, 80cm wysokie, 90 cm szerokie otwierane od góry zrobiłem je sam spróbuję przesłać zdjęcia. Myślicie, że naprawdę modliszki się do tego terrarium nie nadają? Bo nie chcę go dzielić ze względu na to, że w całości prezentuje się lepiej. A straszyki też nie? Jeśli można to napiszcie mi coś o wystroju waszych terrariów. I o co chodzi z tym, że nie znajdą pożywienia, to tak na serio? Jak mógłbym to rozwiązać.

MTI
11-01-2013, 04:42
Straszyki i patyki mogą tam mieszkać ale trzeba ustawić kilka punktów z jedzeniem żeby nie musiały jego szukać przez cały dzień. i mocno spryskuj bo taka powierzchnia nie odczuje zwykłego pryśnięcia spryskiwacza.

kudlaty
11-01-2013, 06:34
Są gatunki modliszek które nadaja się do takiego terrarium ale raczej nie są u nas dostępne(Empusy,Gongylusy, Danurie itp). Dodatkowo w takim dużym terra musiałbyś mieć bardzo duże zagęszczenie pokarmu(czyli w praktyce chmarę much) a i modliszki powinieneś trzymać już w starszych stadiach(tak aby sobie z muchami radziły).

Digital
11-01-2013, 07:51
Dla jakiego zwierza zrobiles to terrarium ?? W takim terrarium móglbys trzymac stadko agam albo jakiegos węza wielkiego ale nie modliszki.

PULSAR
11-01-2013, 08:10
Straszyki parwie wszystkich gatunkow beda mialy raj, ale musisz rzeczywiscie blisko siebie sloiki z jezynami postawic. Ale w takim terra mozna naprawde ogromna hodowle zrobic.

m.borkowski
11-01-2013, 16:31
Gastrica zwykle siedzi na gałęzi i czeka aż coś podleci. W takim dużym terrarium zanim pokarm znajdzie się na tyle blisko, żeby mogła go dziabnąć, może zdechnąć z głodu :(

Niektóre egzemplarze ganiają za pokarmem, ale to nie zmienia postaci rzeczy - modlichy ogólnie raczej nie szukają pokarmu aktywnie, tylko czekają na okazję.

Pozdrawiam,
Borek

DragoN16
21-01-2013, 08:44
w biofilu był jakiś gatunek modliszek co gościu trzymał je razem takie co miały długą szyję czy jakoś tak ale są drogie :)

42d3e78f26a4b20d412==