PDA

Zobacz pełną wersję : prosze pomozcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Flametong
25-01-2013, 13:33
Moja Sphodromantis Gastrica choruje ma trudnosci z chodzeniem po szkle terrarium oczy zamiast zielone ma brazowe (kiedy zblizam palec nie reaguje) a odwlok zrobil sie jakis blady bardzo prosze pomozcie mi co moze jej byc i czy da sie to wyleczyc?? Bardzo duzo serca i pracy wlozylem w jej hodowle i bardzo mi na niej zalezy

Krzysztof.W
25-01-2013, 14:25
Współczuję ci, z tego co napisałeś najprawdopodobniej twoja modliszka straciła wzrok i z powodu ślepoty ma trudności z poruszaniem się, nie wspominając już że nie będzie mogła samodzielnie łowić pokarmu. Myślę że to po prostu następstwa zawansowanej starości twojej modliszki ( no chyba że to stosunkowo młody okaz ), i na to że modliszka wyzdrowieje nie ma niestety co liczyć.

No cóż bardzo mi przykro, będziesz musiał się pożegnać niedługo z ukochanym owadem, ale głowa do góry na świecie jest wiele insektów które można hodować i mieć z nich wielką satysfakcję.

PS. Lepsza jest taka prawda, niż kłamstwo i złudna nadzieja.

Paradoxa
31-01-2013, 09:35
Krzysztofie tak tylko myślisz, inny owad to nie jest to samo co stary. A na twoją odpowiedz Flametong odpowiem tak:
Możliwe że straciła wzrok ale można to sprawdzic dac jej pokarm, pomachac kolo niej jak zobaczy i pujdzie w jego strone to znaczy ze widzi a oczy moze miec bronzowe bo kolory oczu midliszek sie zmieniają jak jest ciemno to do 15 minut po zaświecenia swiatła ma oczy ciemne tak i brązowe a jak jest jasno to zielone no różne moja ma przezroczyste :D a nie wchodzi ci na palec bo może sie bać(straciła do ciebie zaufanie przez coś)A nie chodzi po sdzybach i wogóle ze zniechęcenia np ja jestem leniwy i rozumie cie co czujesz. Jesli masz jeszcze jakieś pytania to pisz.


Nr gg:3261247 (niewidoczny)

Flametong
31-01-2013, 10:07
z oczami to sie juz dowiedzialem jak jest na palec to mi sie pcha od razu i po calej rece chodzi co do ytch scianek to nie wiem czy to z lenistwa bo kiedys na nie wchodzila i dalej probowala i spadal z nich ale ostatnio widzialem ja na suficie takze jest ok dzieki za odpowiedz

Paradoxa
02-02-2013, 12:35
Nie ma sprawy jak masz jeszcze jakieś pytania to do gg :D

gg:3261247

42d3e78f26a4b20d412==