PDA

Zobacz pełną wersję : paradoxa



PAWEŁ2
05-03-2013, 11:25
Dziś nagle padła mi jedna paradoxa L 5 bez żadych nieokojących powodów, co może być przyczyną?
czy paradoxy potrzebują światła uv?

k_u_b_a
05-03-2013, 11:28
uv to napewno nie potrzebują. czy karmiłeś ją robalami z odłowu? jeśli tak to mogła pasożyty złapać, a jeśli nie no to nie wiem

zolax
06-03-2013, 08:58
Czesc
One sa bardzo wrazliwe na nagle zmiany wilgotnosci, moze zraszales terra?
Co do uv to pewnie jakas dodatkowa swietlowka by nie zaszkodzila, ale ja trzymam paradoxa L7 bez dodatkowego zrodla swiatla od L1 - zyje i ma spory apetyt.

rosea
07-03-2013, 08:21
moje paradoxy może nie mają zabójczego apetytu, ale nie narzekekają :P a w czym trzymałeś ??

Tony_666
08-03-2013, 08:13
mogła mieć np. jakieś zmiany genetyczne.Ale to nie jest pewne,najlepiej sie dowiedz od kogoś kto ma modliszki z tego samego kokonu czy też zdychają na etapie tej wylinki.To ktoś musiał krzyżować wsobnie już któryś raz nawet 1,2 i te wady dały sie ukryć do czasu... Pozdrawiam

PULSAR
08-03-2013, 12:51
PAradoxy chyba pochodza ode mnie. Fakt-krzyzowane wsobnie, ale odchowalem juz wiele osobnikow i nie zauwazylem zadnych wad. Przeciwnie-sa bardzo odpowrne, rosna szybko i bez problemow.

rosea
08-03-2013, 13:22
wysłałem do kolesia paradoxe w czwartek, on mi mówi, że nie doszło w piątek( nie wiem czy paczki przychodzą w sobotę, mi jeszcze nigdy nie przyszła ). czy modliszka ma jakąś szanse na przeżycie do poniedziałku ??

tomi666
08-03-2013, 22:06
z tego co sie orietuje to paczki chodza w soboty, wiec powinna dojsc.
a czy do soboty dozyja... kurcze sam nie wiem, bo nie siedze jeszcze zbyt mocno w modliszkach, ale w poniedzialek PULSAR wysylal mi popy. doszly tak jak powinny we wtorek, ale wlasnie tego dnia muszki mi sie skonczyly i zostaly tylko larwy, wiec modliszki (moje gastrici i nowe popy) jadly dopiero w srode (mialy niezle wychudzone odwloki) i to nie muszi z chodowli tylko takie z odlowu. wiem, ze nie powinienem takich im dawac, ale nie mialem wyjscia.

PULSAR
09-03-2013, 05:08
NIegdy nie wysylajcie priorytetow w czwartek ! Czasem ida 2 dni, a w sobote zwykle nie dochodza i robi sie taka sytuacja jak powyzej. Modliszka moze przezyc, daje 50%, jezeli byla dobrze nakarmiona i pudelko bylo grubo izolowane.

rosea
09-03-2013, 12:29
modliszka była nieźle spasiona. na głód to raczej nie padnie. zapakowałem ją w pudełko plastikowe owinięte kartonem, obklejone. wsadziłem pudełko do koperty bombelkowej i jeszcze raz przykleiłem, żeby się nie ruszało za wiele. czy modliszki potrzebują tak dużo tlenu ??

42d3e78f26a4b20d412==