PDA

Zobacz pełną wersję : Konserwacja owada



corno
13-03-2013, 03:49
Witam, padła mi właśnie ze starości gatrica.
Chciałbym ją sobie zachować.
Ja się konserwuje takiego owada??
Znacie jakieś opisy tego?
Poradzcie, Pozdrawiam
corno

kudlaty
13-03-2013, 10:29
Jeżeli odwłok modliszki jest pełen i rozdęty to na początku bym go opróżnił i wypełnił watą(nacięcie od spodniej strony).
Z reguły "patroszenie" nie jest potrzebne bo odwłok padających ze starości modliszek są "pusty".
Następnie układam modliszkę w odpowiedniej/rozłożonej pozycji na kawałku styropianu . Aby to ułożenie się nie zmieniło kończyny zabezpieczam wbitymi tuż przy nich wykałaczkami.
Tak przygotowaną modliszkę można (jeżeli jest to większy gatunek jak Sphodromantis/Hierodula) połozyć w ciepłym suchym miejscu(np. w pobliżu lampki) na około 2 godziny. Po tym czasie można przełożyć ją gdzieś indziej gdzie będzie sobie już spokojnie schła przez następne parę dni.
Ja małe i średnie gatunki od razu po ułożeniu odkładam w suchy i ciepły kąt pokoju bez uprzedniego ich prażenia.
Modliszki po 1 lub 2 tygodniach są już zupełnie "sztywne" i nadają się do umieszczenia w gablotce.

Pozdrawiam

corno
13-03-2013, 12:49
Wielkie dzieki!!
Modliszka jest owszem stara i nie najedzona, ale odwłok nie jest zupełnie płaski.
Co się stanie jeśli zostaie tego troche w środku? Będzie śmierdziało zawsze? Czy może też zaschnie?
Pozdrawiam

Predator
14-03-2013, 11:36
Zaschnie, ale będzie brzydko pomarszczone i sie skurczy dosyć. Ja bym wypełnił watą...

m.borkowski
14-03-2013, 15:10
Obejrzyj ten wątek:

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=24&i=1546&t=1510#reply_1546

Pozdrawiam,
Borek

42d3e78f26a4b20d412==