PDA

Zobacz pełną wersję : Jak modliszka ma złapać świerszcza?



Skylight
26-03-2013, 12:32
Witam!
Modliszki hoduję od niedawna i jedna rzecz mnie zastanawia. Jak moja membranacea ma dopaść świerszcza, skoro przez cały czas przebywa na spodniej stronie pokrywy terrarium (przynajmniej ona tak ma - czy to powszechne?), a świerszcz - na dnie. Modlicha sobie radzi ze świerszczami podawanymi z pensety (dawałem, bo bałem się, że padnie z głodu), ale na dół pofatygować się nie chce. Mam cierpliwie czekać aż zgłodnieje tak bardzo, że zacznie sama sobie szukać pożywienia? Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Pozdrawiam.

RadOne
26-03-2013, 13:15
to zależy jak chcesz chodowac jak tak zeby szybko rosła to podawaj z pensety a jak tak wolniej to jak zgłodnieje to ruszy się po niego

m.borkowski
26-03-2013, 15:10
Może masz tak wysokie terrarium, że z sufitu nie widać, co się dzieje na dnie? ;)

Pozdrawiam,
Borek

Elian
27-03-2013, 05:55
Hehehe.

Możesz dotknąć modliszce odwłoku, co spowoduje że się ruszy i zejdzie na dół, a wtedy dopadnie świerszcza. Jest również drugie rozwiązanie: Jeżeli modliszka nie widzi świerszcza na dnie to może ...... okulista ? :P oczywiście to drugie to żart :)

PULSAR
27-03-2013, 10:12
Dlatego ja w okresach pomiedzy wylinkami trzymam modliszki w nizszych pojemnikach...

rosea
27-03-2013, 11:51
a nie lepiej wyjąć modliszkę z pojemnika ( terrarium ) ?? ja wyjmuję, stawiam na blacie, obok kładę świerszcza ( żywego ), on spiernicza i wtedy modliszka na pewno go zobaczy i zje :) do pojemnika lepiej wrzucać muchy z prostego powodu, są ruchliwsze i latają po całym pojemniku :)

42d3e78f26a4b20d412==