PDA

Zobacz pełną wersję : piasek jako podloże



Chester86
31-03-2013, 01:41
chiłem sie upewnic mimo ze juz jest o tym wspomniane w opisie ale chilem uslyszec wasze zdanie i doswiadczenia. czy dla modliszki Hierodula membranacea podloze może sam stanowic piasek lub samo włkokno kokosowe?

mantid
31-03-2013, 01:43
zajrzyj na: www.modliszki.com i poczytaj, po to zrobilismy tę stronę....

Chester86
31-03-2013, 01:49
no tak wiem i tam jest napisane że wytarczy sory za to pyatnei dla was napewno jest banalne ale ja dopiero zaczynam z modliszkami i chilem sie upewnic-poczytac jakies doswiadczenia innych chodowcow

mantid
31-03-2013, 01:57
w tym wypadku mozesz kierowac sie tylko i wylacznie wzgledami estetycznymi ... Hierodula nie wymaga az tak wysykiej wilgotnosci, jakiej nie daloby sie utrzymac przy piasku jako podlozu.

Tony_666
31-03-2013, 03:05
Możesz zastosować tak samo piasek jaki i włókno kokosowe,lecz uważam że piasek nie powinien być stosowany zwłaszcza tylko do delikatniejszych gatunków modliszek m.in. Empusa,Gongylus.Bo modliszka jednego z tych rodzajów,wychodząc z wylinki spadając na takie podłoże może sie dobrze uszkodzić . Pozdrawiam

mantid
31-03-2013, 03:13
?????????????!!!!!!!!!!!

Bardzo ciekawa koncepcja.... Generalnie kazda modliszka ktora spada w trakcie wylinki i tak sie z reguly uszkadza...Róznica między suchym piaskiem a suchym torfem nie gra tu żadnej roli.... Wiekszosc gatunkow z rodzaju Empusa i obydwa Gongylus pochodzi z rejonów wybitnie goracych i suchych, sa niesamowicie wytrzymałe. Okreslenie delikatne niezbyt do nich pasuje....

42d3e78f26a4b20d412==