PDA

Zobacz pełną wersję : Ja tez moze zaczne :)



LoGaN
07-04-2013, 12:34
Poczytalem FAQ, i inne rzeczy, widzialem zdjecia, i postanowilem zajac sie hodowla modliszek :) nawet zrobilem pierwszy krok w kierunku zakupu owadow...polecono mi jako poczatkujacemu 3 gatunki- membranacea, gastrica, religiosa. Czy ktos moglby mi sprzedac te 3 gatunki modliszek? najlepiej z wroclawia, ale wysylka tez jest OK. Mam tez kilka pytan co do modliszek- ile zyja te owady, czy Modliszki L1 mozna karmic muchami z bialych robakow (chodzi mi o to czy nie bedzie to za duzy pokarm?), i tak w ogole to moze sie wydac glupie pytanie ale czy modliszki jedza ze tAK sie wyraze "padline" ??? tzn martwe muchy albo cos w tym stylu??

BZYK
07-04-2013, 12:45
Modliszki L1 nie będą jeść much z białych robaków,najlepsza jest owocówka lub mszyca.Modliszki padliny raczej jeść nie będą.

modliszka
07-04-2013, 12:54
wejdź w dział sprzdam tam zolax sprzedaje gastrice L1+ kilka poczwarek nielotnych muszek octówek.Te octówki na sprzedaż ma mantid.Padliny raczej nie zjedzą a muchy za duże.
Życze Ci udanej hodowli.

zolax
07-04-2013, 13:39
Czesc
Dzieki modliszka za reklame,ale niestety juz gastric nie mam. Co do pytania o padline to zlapia jesli bedzie sie ruszala (reaguja na ruch), ale to wymaga czasu i cierpliwosci od osoby poruszajacej ;> . Tez mozna np. bezposrednio do otworu gebowego przylozyc zarcie i jak jest glodna to powinna chwycic, ale przy wiekszej ilosci modliszek ten sposob nie jest dobry. Polecam owocowki,mszyce i swierszcze. Wyleg swierszczy mozesz we Wroclawiu kupic u Pictus.

LoGaN
07-04-2013, 14:05
zolax a masz jakies inne gatunki modlich??

LoGaN
08-04-2013, 03:41
mam jeszcze jednio pytanie- czy nie ma strony polskiej na ktorej bylyby opisy gatunkow modliszek?? chociaz tych najpopularniejszych, bo mantid sprzedaje np. Pseudocreobotra ocellata a ja nic nie moge na jej temat znalezc. foto to jedyne co udalo mi sie znalezc. nie wiem np. jakie ma wymagania, temp, wilg, i takie tam. Albo np modliszki storczykowe. Wy skoro wiecie conieco o modliszkach napewno skads ta wiedze czerpaliscie....

modliszka
08-04-2013, 04:42
www.modliszki.com - strona mantida i kudłatego.P.ocellata nie daja się na pierwszą modliszke.Jest dość wymagająca.

modliszka
08-04-2013, 05:01
i odradzam storczykowe bo są to jedne z najtrudniejszych modliszek w hodowli.

mantid
08-04-2013, 05:16
Akurat P. ocellata była pierwszą modliszką jaką udało nam w zamierzchłej przeszłości z kudlatym rozmnożyć... Można od niej spokojenie zacząc hodowlę i generalnie nie wymaga ona więcej troski niż dajmy na to S. gastrica....

chris.smithi
08-04-2013, 09:40
mantid a jakie jeszcze masz modliszki?? oczywiście na sprzedaż

mantid
08-04-2013, 09:57
w tej chwili żadnych innych na sprzedaż nie mamy...

chris.smithi
08-04-2013, 10:23
a te storczykowate to po ile??

42d3e78f26a4b20d412==